Białystok

Piany poliuretanowe, które rewolucjonizują branżę budowlaną! Odkryj innowacyjne rozwiązania od Piana PUR Kielce i buduj z niezrównaną jakością!

Ostatnio coraz większą popularnością w mieście Białystok cieszy się ocieplanie pianą PUR. Izolacja pianką posiada wiele zalet. Jakich konkretnie? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Piana PUR Białystok – dlaczego warto się zdecydować?

Podlasie to jeden z najchłodniejszych obszarów w Polsce. Wynika to przede wszystkim z jego położenia geograficznego. Zlokalizowane jest bowiem w północno-wschodniej części państwa, gdzie znajduje się pod silnym wpływem mas powietrza kontynentalnego. Z tego powodu ocieplanie dzięki piana PUR Białystok to dosyć powszechne zjawisko, ponieważ pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury w budynkach. 

Najlepsza Izolacja – Certyfikowani wykonawcy piana PUR Białystok

Ze względu na ogromne zainteresowanie tego typu usługami, w stolicy województwa podlaskiego działa już prawie 500 firm, które oferują ocieplanie pianą PUR w Białymstoku. Którą więc wybrać? 

Znajdź autoryzowanego wykonawcę Najlepszej Izolacji. Współpracujemy tylko z wyspecjalizowanymi, przeszkolonymi firmami, wyposażonymi w markowy sprzęt do aplikacji piany PUR. Udzielamy 25-letniej gwarancji, więc zyskujesz spokój na wiele lat. 

Jak rozpoznać dobrą firmę od ocieplenia pianką PUR? 

Przede wszystkim należy sprawdzić opinie o konkretnych usługodawcach w Internecie. Im ich więcej, tym lepiej, bo świadczy to o popularności danego przedsiębiorstwa. Należy także zwrócić uwagę na jakość opinii i poziom zadowolenia klienta. 

Ponadto odpowiednia firma, które zajmuje się ocieplaniem piana PUR Białystok, zatrudnia kompetentnych i wykwalifikowanych pracowników. Jeżeli więc są oni w stanie udzielić wszystkich niezbędnych informacji, to zdecydowanie warto zainteresować się taką ofertą. 

Piana PUR Białystok – cena za m2 

Cenniki poszczególnych wykonawców ciągle się zmieniają, dlatego ciężko wskazać konkretną kwotę. Zależy ona między innymi od: 

Jeżeli jednak mowa o ogólnych kosztach ocieplania pianką PUR w Białymstoku, wahają się od 75 do 130 zł, w przypadku piany otwartokomórkowej. Piana zamkniętokomórkowa za m2 kosztuje od 82 do 250 zł.. Warto zdecydować się na ocieplenie wysokiej jakości, ponieważ pomoże to zaoszczędzić na ogrzewaniu w przyszłości. Ponadto, gdy mowa o dużym zamówieniu, wiele firm jest w stanie zaoferować atrakcyjne rabaty. Najlepszy stosunek ceny do jakości posiada piana otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa marki Purteco

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Kiedy wykonać ocieplenie domu pianą PUR? 

Najlepszym momentem będzie końcowa faza prac budowlanych, kiedy już zostały nałożone posadzki oraz tynki. Można przyśpieszyć cały proces poprzez zdecydowanie się na usługę sztucznego osuszania powierzchni. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. Ocieplenie za pomocą piana PUR Białystok stanowi idealne rozwiązanie w przypadku, gdy pragnie się zmniejszyć przyszłe koszty ogrzewania budynku. 

Najczęstsze błędy popełniane przy ociepleniach 

Jedna z największych pomyłek, jakie zdarzają się przy decydowaniu się na ocieplenie pianką PUR w Białymstoku, to wybieranie pianki tylko w oparciu o jej niską cenę. Im produkt jest lepszy termicznie, tym więcej trzeba za niego zapłacić. W tym przypadku zdecydowanie warto postawić na wysoką jakość, ponieważ przyniesie to wymierne korzyści w przyszłości. Zaoszczędzenie kilkuset złotych na wykonawstwie może wydawać się kuszące, aczkolwiek lepiej skupić się na perspektywie długoterminowej. 

Skorzystaj z usług certyfikowanego wykonawcy

Zachęcamy więc do skorzystania z usług certyfikowanych wykonawców Najlepszej Izolacji piany PUR w Białymstoku, którzy wykonają najlepszą izolację termiczną dla Twojego domu lub budynku i udzielą 25 lat gwarancji! Skontaktuj się z nami już dziś i ciesz się komfortowym i oszczędnym życiem w swoim domu

Ile da się zaoszczędzić ocieplając dom pianką poliuretanową? 

Zdecydowanie się na ocieplanie pianką PUR w Białymstoku stanowi bardzo opłacalną inwestycję. Umożliwia ona bowiem zmniejszenie wysokości opłat za ogrzewanie aż o 40%. Biorąc pod uwagę ciągle rosnące ceny mediów, z pewnością warto przemyśleć takie rozwiązanie. Umów się na bezpłatny pomiar już dziś! 

Do czego konkretnie wykorzystuje się piankę PUR? 

Pianka PUR posiada wiele rozmaitych zastosowań. Umożliwia między innymi ocieplenie: 

Ponadto wykorzystuje się ją również do docieplania magazynów i hal oraz w celu izolacji obiektów sportowych, fundamentów, zbiorników i obiektów rolniczych. Sprawia to, że piana PUR w Białystok cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ da się wykorzystać jej właściwości w wielu różnych miejscach. 

Co lepsze – wełna czy pianka? 

Wełna jest dosyć trudna do zamocowania. Piankę natomiast da się umieścić w każdej szczelinie, ma świetną przyczepność i dzięki temu zapewnia wyższe oszczędności na ogrzewaniu. Oba materiały są paroprzepuszczalne, więc wilgoć nie gromadzi się na ścianach. Pianka jednak i w tej kwestii posiada przewagę, gdyż brak jej skłonności do nasiąkania wodą – pod wpływem cieczy nie straci swoich termoizolacyjnych właściwości. Ponadto jest znacznie lżejsza niż wełna, co ma spore znaczenie przy ocieplaniu poddaszy. 

Pianka PUR radzi sobie również o wiele lepiej z mostkami termicznymi. Są to obszary w zewnętrznej przegrodzie budynku, które posiadają gorszą izolacyjność termiczną niż sąsiednie powierzchnie. Jej elastyczność pozwala skutecznie je wyeliminować. 

FAQ: 

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR. 

Izolacja za pomocą piana PUR Białystok – opinie klientów o Certyfikowanych Wykonawcach Najlepszej Izolacji

W moim domu wykonano ocieplenie pianą PUR nowego poddasza, powierzchnia prac to 120 mkw. Wykorzystano pianę otwartokomórkową Purteco o grubości warstwy 25 cm. Jestem niesamowicie zadowolony z efektu końcowego. Dzięki temu jest zawsze ciepło, a wcale nie muszę przepłacać za ogrzewanie. 

Kamil, Białystok Ocieplenie poddasza pianką w nowym domu jednorodzinnym w Białymstoku – piana otwartokomórkowa Purteco PSO7, 90 mkw.

Zdecydowałem się na izolację hali magazynowej o powierzchni 300 mkw. Wykorzystano do tego pianę zamkniętokomórkową Purteco o grubości warstwy 6 cm. Dzięki temu towar jest zabezpieczony przed zimnem, a pracownicy przestali narzekać na chłód. Zmniejszył mi się też koszt ogrzewania. To była świetna inwestycja. 

Rafał, BiałystokIzolacja hali produkcyjnej w Białymstoku, pianą zamkniętokomórkową Purteco PSC35, 300 mkw.

Postanowiliśmy z mężem ocieplić nasz dom za pomocą piany PUR. Zdecydowaliśmy się na produkt marki Purteco, bo firma cieszy się dobrymi opiniami. Wahaliśmy się między pianką i wełną, ale przekonało nas to, że pianka jest szybsza i łatwiejsza w montażu. Całość prac przebiegła ekspresowo i bez komplikacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni. 

Hanna, BiałystokOcieplenie poddasza pianką w domu jednorodzinnym na terenie Białegostoku – piana otwartokomórkowa Purteco PSO7, 120 mkw.