Łomża

Obecnie zauważalnie rosnącą popularnością cieszy się ocieplanie pianą PUR w Łomży. To rozwiązanie, jakie ma sporo ciekawych zalet. Jakich konkretnie? Przeczytaj i dowiedz się więcej! 

Ocieplanie pianą PUR w Łomży – co musisz wiedzieć 

Obecnie zauważalnie rosnącą popularnością cieszy się ocieplanie pianą PUR w Łomży. To rozwiązanie, jakie ma sporo ciekawych zalet. Jakich konkretnie? Przeczytaj i dowiedz się więcej! 

Łomża – miasto na Podlasiu 

Województwo podlaskie stanowi jeden z najzimniejszych rejonów Polski. Jest to skutkiem jego specyficznego położenia geograficznego, w północno-wschodniej części kraju. Region ten pozostaje pod mocnym wpływem mas powietrza kontynentalnego. W związku z tym ocieplanie pianą PUR w Łomży to bardzo popularne zjawisko, gdyż umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury w rozmaitych budynkach. 

Jak rozpoznać dobrą firmę od ocieplenia pianką PUR?

Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR w mieście Łomża to firma z doświadczeniem i wiedzą w dziedzinie ocieplania budynków. Przede wszystkim efektywność pianki poliuretanowej zależy od tego, czy cały proces aplikacji pianki PUR został wykonany starannie i z zastosowaniem odpowiednich zasad. Skuteczność zależy też w dużej mierze od materiałów, jakich używa dana firma do ocieplennia. Najlepsza Izolacja korzysta ze sprawdzonych pian marki Purteco. Dlatego, przy wyborze odpowiedniej firmy wykończeniowej należy zwrócić uwagę na to jak długo oferowana jest gwarancja na niezmienne parametry ocieplenia w danym produkcie oraz na opinie klientów, którzy korzystali z usług danej firmy.

Skorzystaj z usług certyfikowanego wykonawcy

Zachęcamy do skorzystania z usług certyfikowanych wykonawców Najlepszej Izolacji piany PUR w Nysie, którzy wykonają najlepszą izolację termiczną dla Twojego domu lub budynku i udzielą 25 lat gwarancji! Skontaktuj się z nami już dziś i ciesz się komfortowym i oszczędnym życiem w swoim domu.

Ocieplanie pianą PUR w Łomży- kwota za m2 

Ceny u konkretnych usługodawców ulegają okresowym zmianom, więc trudno jest ustalić średnią opłatę. Z pewnością jednak wpływają na nią takie czynniki, jak: 

Średnie opłaty za ocieplenie pianką PUR w Łomży pozostają w granicach od 75 do 130 zł, w przypadku piany otwartokomórkowej. Piana zamkniętokomórkowa za m2 kosztuje od 82 do 250 zł. Najlepiej wybierać towar cechujący się wysoką jakością, ponieważ z pewnością wpłynie to pozytywnie na przyszłe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo spora ilość przedsiębiorstw oferuje interesujące promocje, w zależności od wielkości ostatecznej kwoty. Wyjątkowo dobry stosunek jakości do ceny ma piana otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa marki Purteco

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Kiedy konkretnie ocieplić dom pianą PUR? 

Perfekcyjny moment to faza końcowa prac budowlanych, gdy nałożono tynki. Jeżeli pragnie się jak najszybszego wykonania usługi, istnieje możliwość sztucznego osuszania powierzchni. Jest to jednak powiązane z dodatkowymi opłatami, jakich część osób woli unikać. Zdecydowanie się na ocieplanie pianką PUR w Łomży stanowi perfekcyjne rozwiązanie, kiedy ma się zamiar zminimalizować opłaty za ogrzewanie w przyszłości. 

Ocieplanie pianą PUR w Łomży, najpowszechniejsze błędy przy ociepleniach 

Dosyć sporym błędem, który zdarza się podczas podejmowania decyzji o ociepleniu pianką PUR w Łomży, jest wybór produktu jedynie na podstawie atrakcyjnej ceny. Nie stanowi tajemnicy, że za towar o lepszych właściwościach należy nieco więcej zapłacić. W tej konkretnej sytuacji powinno się stawiać na wysoką jakość pianki. Wiadomo, że oszczędności rzędu kilkuset złotych przy inwestowaniu w ocieplenie budynku wyglądają kusząco. Lepszym pomysłem jest jednak patrzenie w perspektywie długoterminowej. 

Ile można oszczędzić ocieplając dom pianką poliuretanową? 

Inwestycja w ocieplanie pianką PUR w Łomży jest niesamowicie opłacalnym rozwiązaniem. Dzięki takiemu posunięciu da się obniżyć przyszłe kwoty za ogrzewanie budynku czasem aż o 40%. To świetny pomysł zwłaszcza obecnie, kiedy opłaty za media ulegają cyklicznym podwyżkom. Umów się na bezpłatny pomiar już dziś! 

Do czego da się wykorzystać piankę PUR? 

Produkt ten ma ogromną ilość zastosowań, dlatego cieszy się sporą popularnością. Daje możliwość ocieplenia między innymi: 

Pianka PUR w Łomży wykorzystywana jest ponadto do izolacji fundamentów, zbiorników, obiektów sportowych i rolniczych. Może też docieplać hale i magazyny. 

Co najlepiej wybrać – piankę czy wełnę? 

Wełna cechuje się trudnościami w montażu. Natomiast pianka może być umieszczona w każdej szczelinie i wyróżnia się wspaniałą przyczepnością. Te cechy pozwalają zwiększyć oszczędności na ogrzewaniu budynku. 

Oba materiały przepuszczają parę, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci na ścianach. Jednakże pianka posiada dodatkową zaletę – nie ma tendencji do nasiąkania cieczą. Dzięki temu nie traci w wyniku kontaktu z wodą swych termoizolacyjnych cech. Waży ponadto o wiele mniej od wełny, co jest szczególnie istotne w przypadku konieczności ocieplenia poddasza. 

Pianka PUR daje również możliwość zlikwidowania mostków termicznych. Co to jednak konkretnie jest? Otóż są to powierzchnie o znacznie niższej izolacyjności niż sąsiadujące z nimi obszary. Elastyczność pianki pozwala na ich skuteczną eliminację. 

FAQ:

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR. 

Ocieplanie pianą PUR w Łomży – opinie klientów o Certyfikowanych Wykonawcach Najlepszej Izolacji 

Planowałem ocieplić poddasze w moim nowo postawionym domu. Powierzchnia prac wyniosła 120 mkw. Zdecydowałem się na zakup piany otwartokomórkowej marki Purteco o grubości warstwy wynoszącej 25 cm. Dzięki temu płacę teraz mniejsze rachunki za ogrzewanie. 

Leonard, Łomża Izolacja hali magazynowej, piana zamkniętokomórkowa Purteco PSC35 – 160 mkw.

Posiadam halę magazynową, która wymagała izolacji. Wykorzystałem poleconą mi pianę zamkniętokomórkową firmy Purteco. Zmalały rachunki za ogrzewanie, jestem bardzo zadowolony. 

Edward, Łomża Ocieplenie pianką PUR nowego poddasza, piana otwartokomórkowa Purteco PSO6 – 120 mkw.

Wszystko wykonane poprawnie i szybko.

Lidia, Łomża Ocieplenie pianką PUR nowego poddasza, piana otwartokomórkowa Purteco PSO6 – 90 mkw.

Ja i mąż uznaliśmy, że ocieplimy dom pianą PUR. Wybraliśmy markę Purteco, ze względu na dobre opinie w Internecie. Wszystko przebiegło zaskakująco szybko i bez żadnych niemiłych niespodzianek. Polecam!