Poznań

Wszystko co musisz wiedzieć o ocieplaniu pianą PUR w Poznaniu.

Co wyróżnia ją na tle innych materiałów ociepleniowych? Jakie są jej zalety i jaka jest jej wytrzymałość? Jak znaleźć dobrego specjalistę, zajmującego się ocieplaniem przy wykorzystaniu piany PUR? Gdzie znaleźć taką osobę w Poznaniu? Na te i więcej pytań odpowiedź znajdziesz w tym artykule! 

Piana PUR Poznań, Piana PUR to hasła, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Do niedawna w Polsce najbardziej popularnymi materiałami wykorzystywanymi do ocieplenia domu była wełna i styropian. Technologia cały czas idzie do przodu, prężnie się rozwijając. Dlatego coraz częściej słyszy się o ciekawej i bardziej nowoczesnej opcji, jaką jest piana PUR.  

Piana PUR Poznań – czym tak właściwie jest? 

Piana PUR, jest również znana jako piana poliuretanowa. Jest to materiał izolacyjny, który do Polski trafił dopiero w latach 90. Stosunkowo od niedawna jest używany w bardziej wszechstronny sposób – ocieplenia nie tylko prywatnych domów, ale również dużych budynków.

W skład piany poliuretanowej wchodzą głównie dwa surowce: poliol i izocyjanian. Za pomocą specjalistycznego sprzętu dokładnie się je miesza i doprowadza do spienienia, zapewniając im odpowiednie ciśnienie i temperaturę. 

Jaki jest zakres prac pianki PUR? 

Piana poliuretanowa jest bardzo wszechstronnym materiałem izolacyjnym, który można zastosować w niejednej sytuacji. Sprawdzi się na przykład przy ocieplaniu: 

Na tym jednak nie kończą się możliwości piany PUR. Jest ona też bardzo dobrą opcją przy izolacji natryskowej fundamentów, docieplaniu hal i magazynów. Może posłużyć również do izolacji obiektów sportowych oraz rolniczych i zbiorników

Wełna, a piana PUR – co jest lepsze? 

Wełna jest wykorzystywana w Polsce do izolacji domów już od dawna, jako doskonale znany materiał ocieplający. Jest uznawana za lepszy, bardziej skuteczny izolator od styropianu, ale też droższy i znacznie gorzej znoszący zmoczenie. 

A jak wełna wypada w porównaniu z pianą poliuretanową? Poniżej znajduje się porównanie wełny z pianą PUR, podzielona na najważniejsze kategorie. 

Mostki termiczne 

Mostki termiczne to niepożądane luki (szczególnie przy drzwiach lub oknach), które powstają przez nieprawidłowe ocieplenie budynku. Na ich wskutek dom lub mieszkanie traci niepotrzebnie ciepło, w dodatku może dojść do powstawania pleśni. 

Wydajność 

Piana PUR wygrywa z wełną mineralną również pod względem izolacji termicznej. Dzięki temu, że piana PUR tak dobrze i z łatwością pokrywa wszystkie najmniejsze szczeliny bardzo dobrze wypada pod względem wydajności. 1 cm takiej piany odpowiada ok. 1,8 cm wełny.   

Wytrzymałość 

Ciężar 

Wpływ na zdrowie 

Gryzonie i inne szkodniki 

Piana PUR Poznań – ile można oszczędzić ocieplając nią dom? 

Piana poliuretanowa nie należy do najtańszych materiałów do zamontowania, jednak te koszty zwracają się za to później w rachunkach. Dzięki świetnej izolacji pianki, a także jej dokładności w pokryciu wszystkich szczelin, budynek jest bardzo dobrze ocieplony. Nie ma mowy o powstaniu mostków termicznych i niepożądanego uciekania ciepła z domu.  

Jak więc się to przekłada na późniejsze płacenie rachunków? Różnica jest naprawdę spora bo można zaoszczędzić nawet do 40% na ociepleniu domu. Ocieplanie budynku pianą PUR jest więc bardzo wydajne i efektywne, co pozwala na znaczne ograniczenia zużycia energii. 

Najczęstsze błędy popełniane przy ociepleniach pianką, których wolisz uniknąć! 

Mówi się, że “Mądry Polak po szkodzie” jednak w wielu przypadkach warto jest nauczyć się już na czyichś wcześniejszych doświadczeniach. Aby później nie musieć mierzyć się z konsekwencją takich błędów, szczególnie, gdy można ich w łatwy sposób uniknąć. Oto lista takich najczęstszych pomyłek, których lepiej uniknąć! 

  1.  Brak projektu lub nietrzymanie się go na etapie wykonawstwa. 

Do ocieplania budynków warto jest się porządnie przygotować, wtedy jest mniejsza szansa, że coś zostanie przeoczone. Warto też pamiętać o tym, że nawet najmniejsze zmiany w projekcie mogą okazać się fatalne w skutkach. Dlatego w pierwszej kolejności, należy porozmawiać o nich z autorem. 

  1.  Nieodpowiednie zabezpieczenie budynku i nieprzygotowanie ścian. 

Okna należy okleić folią, tak żeby ich nie zniszczyć. Dla niektórych może wydawać się to oczywiste, ale nie wszyscy o tym pamiętają. Poza tym zawsze należy pamiętać o tym żeby ściana była odpowiednio przygotowana i wyczyszczona, np. z pyłków i tynków. W innym wypadku ocieplona warstwa zostanie umiejscowiona na powierzchni, która może po prostu odpaść. 

      3.  Użycie za cienkiej warstwy ocieplenia i nie stosowanie się do zaleceń producenta. 

Oczywistym jest, że każdy z nas chce zaoszczędzić, jednak w przypadku ocieplania budynku warto trzymać się zaleceń. Jeśli warstwa ocieplenia będzie zbyt cienka, przez co jej efektywność znacznie spadnie. Tym samym, nie będziemy mogli liczyć na zwrócenie się kosztów, w znacznie niższych rachunkach za ogrzewanie domu. 

Piana PUR Poznań – jak rozpoznać, że firma jest dobra i jak wybrać odpowiednią? 

Wybierając firmę, która zajmie się ocieplaniem naszego budynku, warto jest zwrócić uwagę na to czy faktycznie mamy do czynienia ze specjalistami. Powinni oni być przeszkoleni w danym kierunku i posiadać odpowiedni sprzęt do aplikacji piany poliuretanowej.  

Cena też nie powinna być dla nas priorytetem. Każdy chciałby zapłacić jak najmniej, jednak w przypadku ocieplania pianą PUR, odpowiednie założenie materiałów izolacyjnych jest niezwykle istotne. Co więcej, będzie mieć ono przełożenie nie tylko na to, jak budynek będzie zachowywać ciepło, ale też na nasze przyszłe rachunki. Poza tym, źle założone ocieplenie może potem powodować wdawanie się wilgoci do środka pomieszczenia, a co za tym idzie – grzyba. 

Wybierając firmę warto najpierw też przyjrzeć się opiniom na jej temat w internecie. Obecnie, jest to w większości przypadków najlepszy i najszybszy dostęp do wiedzy na temat różnych produktów i oferowanych usług. 

Skorzystaj z usług certyfikowanego wykonawcy

Zachęcamy więc do skorzystania z usług certyfikowanych wykonawców Najlepszej Izolacji piany PUR w Poznaniu, którzy wykonają najlepszą izolację termiczną dla Twojego domu lub budynku i udzielą 25 lat gwarancji! Skontaktuj się z nami już dziś i ciesz się komfortowym i oszczędnym życiem w swoim domu

Piana PUR Poznań – cena za m2 

Cena takiego ocieplenia różni się w zależności od grubości warstwy. W Poznaniu natrysk warstwy za m2 izolacji pianą PUR waha się od 75 do 130 zł, w przypadku piany otwartokomórkowej. Piana zamkniętokomórkowa za m2 kosztuje od 82 do 250 zł.

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

FAQ:

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR. 

Izolacja za pomocą piana PUR Poznań – opinie klientów o Certyfikowanych Wykonawcach Najlepszej Izolacji.

Realizacja izolacji fundamentów naszego domu pianą PUR przez Najlepszą Izolację okazała się strzałem w dziesiątkę. Fachowo i sprawnie wykonana praca, a dom jest teraz o wiele lepiej izolowany.

Rafał, PoznańOcieplenie fundamentów domu jednorodzinnego na terenie Poznania, piana zamkniętokomórkowa Purteco PSC50 – 120 mkw.

Ociepliliśmy poddasze naszego domu jednorodzinnego. Ekipa uwinęła się w bardzo krótkim czasie. Było to bardzo pozytywne zaskoczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni!

Pamela, PoznańOcieplenie domu jednorodzinnego na terenie Poznania, piana otwartokomórkowa Purteco PSO7 – 90 mkw.