Rybnik

Izolacja Pianą PUR Rybnik - nowoczesny sposób na ekologiczne ocieplenie domu 

Izolacja Pianą PUR Rybnik – nowoczesny sposób na ekologiczne ocieplenie domu.

Zajmiemy się kompleksowo ociepleniem Twojego domu za pomocą pianki PUR. Dzięki czemu możesz zachować czyste powietrze i zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet do 40%! Izolacja Pianą PUR Rybnik – sprawdź dlaczego warto. 

Kwestia poprawy jakości powietrza stała się ostatnio jednym z najczęściej poruszanych tematów. Troska o czyste powietrze stanowi priorytetowy cel dla całej społeczności. W szczególności dla mieszkańców Rybnika, gdzie obecny stan atmosferyczny wymaga pilnych działań. Warto pamiętać, że ocieplanie budynków może przyczynić się do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy. Prawidłowe ocieplenie domu, znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie, co przekłada się na czystsze powietrze i niższe rachunki! Na rynku dostępnych jest wiele tradycyjnych materiałów do ociepleń, np wełna. Jednak obecnie, można znaleźć bardziej skuteczne rozwiązania, takie jak piana poliuretanowa (PUR). Sprawdźmy, dlaczego inwestorzy z Rybnika, coraz chętniej sięgają po ten rodzaj izolacji i z czego wynika jej popularność. 

Czym jest pianka poliuretanowa? 

Pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym powstającym przy połączeniu izocyjanianu i poliolu. Pianę przygotowuje się bezpośrednio na placu budowy, za pomocą specjalnych, zaawansowanych technologicznie, agregatów do piany PUR (np. amerykański Reactor Graco). Następnie rozprowadza w formie natrysku, po powierzchni, która ma zostać zaizolowana. Pianka wykazuje wiele pozytywnych właściwości, takich jak: 

Polecamy zapoznać się bliżej z ofertą pian PUR marki Purteco.

Ocieplenie stropu czy poddasza pianą PUR, najczęściej stosowane jest w domach mieszkalnych. Warto wiedzieć, że przy jej pomocy mogą zostać zabezpieczone również inne części budynku, np. fundamenty czy dach. Pianką poliuretanową można ocieplić także wszelkiego rodzaju obiekty przemysłowe oraz obiekty rolnicze.

Różnice między pianą otwartokomórkową i zamkniętokomórkową 

Wyróżniamy dwa podstawowe typy pianek poliuretanowych – otwartokomórkowe i zamkniętokomórkowe.

Co można ocieplić za pomocą piany PUR w Rybniku i okolicach?  

Izolacja pianą PUR, może być spotykana praktycznie wszędzie. Jej uniwersalność sprawia, że z powodzeniem nadaje się do ocieplania: 

Często możemy spotkać piankę PUR wykorzystaną jako izolacja fundamentów lub do ocieplenia poddaszy. Szybki proces nakładania izolacji w połączeniu z jej właściwościami sprawia, że świetnie odnajduje się jako ocieplanie hal i magazynów. Dzięki jej strukturze może również pełnić funkcje izolacji dźwiękochłonnej, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku domów wielorodzinnych czy bliźniaków. Liczne zalety pianki pozwalają na wykorzystywanie jej przy izolacjach obiektów sportowych, rolniczych i przemysłowych.  

Izolacja pianą PUR Rybnik, dlaczego warto się zdecydować?  

Ocieplenie domu pianą PUR to rozwiązanie, które niesie ze sobą liczne korzyści dla mieszkańców z Rybnika i okolicznych miejscowości. Pianka PUR zdecydowanie wyprzedza pozostałe materiały izolacyjne pod względem zatrzymywania ciepła i parametrów technicznych. Stosując piankę PUR, praktycznie całkowicie pozbywamy się mostków termicznych, które odpowiadają za utratę ciepła. Dodatkowo pianka jest całkowicie odporna na pleśnie i grzyby, co znacząco ułatwia podjęcie decyzji o ociepleniu poddasza pianą PUR.  
Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje izolacja poddasza pianką – sprawdź tutaj.

Istotną cechą pianki jest jej odporność na ogień. Piana poliuretanowa jest samogasnąca, posiada klasę reakcji na ogień  E, co powoduje, że najczęściej żarzy się tylko jej wierzchnia część (nie rozprzestrzenia ognia). Dużą zaletą pianki jest fakt, że nakłada się ją natryskowo, co sprawia, że każdy centymetr naszego poddasza zostanie dokładnie ocieplony. Eliminujemy też w ten sposób mostki termiczne – miejsca (łączenia), które mogą przepuszczać ciepło.  

Trwałość pianki PUR – gwarancja na lata 

Podczas wykonywania ocieplania budynku ważnym czynnikiem jest trwałość ocieplenia. W przypadku pianki PUR, położonej przez certyfikowanych wykonawców Najlepszej Izolacji, wykorzystujących atestowany sprzęt i materiały. Otrzymujemy także pisemną gwarancję niezmienności parametrów izolacji przez okres 25 lat. Stosując wysokiej klasy sprzęt, zapewniający najlepsze parametry natrysku piany poliuretanowej, wykonawca jest w stanie pokryć dokładnie całą ocieplaną powierzchnię. Gwarantuje to pełną izolację, a co za tym idzie, spokój na lata! 

Jaka grubość izolacji pianką PUR jest odpowiednia? 

Grubość warstwy izolacyjnej wykonanej przy pomocy pianki PUR jest indywidualnie dopasowywana do konkretnego projektu. Znaczenie ma między innymi miejsce, które chcemy ocieplić, rodzaj zastosowanej piany,a także termin uzyskania pozwolenia na budowę. W przypadku nowych domów, gdzie pozwolenie wydano w 2021 roku lub później, należy dostosować grubość ocieplenia dachu do aktualnych warunków technicznych. Maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła U [W/(m2K)], dotycząca dachów, według WT2021 wynosi 0,15. Chcąc spełnić ten parametr, do wykonania ocieplenia, potrzebujemy warstwy o grubości 25 cm (stosując pianę otwartokomórkową np. Purteco).  

Izolacja pianą PUR ma zwykle grubość od kilku do 25-30 centymetrów. Dużo zależy od rodzaju użytej pianki. W przypadku piany otwartokomórkowej grubość warstwy musi być większa niż przy izolacji wykonanej pianką zamkniętokomórkową. Należy jednak pamiętać, że cena za pianę otwartokomórkową jest niższa. Różne rodzaje pian dwukomponentowych pozwalają na optymalny dobór, w zależności od konkretnych potrzeb. Najlepsza Izolacja – doświadczona firma od dociepleń z Rybnika, doradzi, który rodzaj piany sprawdzi się lepiej. Pozwoli to położyć możliwie jak najcieńszą warstwę pianki, oczywiście przy zachowaniu wymaganych właściwości termoizolacyjnych. Niezależnie od zastosowanego rodzaju piany, ocieplenie i tak będzie cieńsze niż w przypadku pozostałych, tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Ze względu na lepsze parametry, ocieplenie pianką PUR o grubości 25 cm odpowiada ok. 35-centymetrowej izolacji, wykonanej przy pomocy innych materiałów.  

Jak rozpoznać dobrą firmę, która wykona Izolację Pianą PUR w Rybniku? 

Jest wiele firm oferującychskuteczne ocieplanie poddaszy w Rybniku i na Górnym Śląsku, lecz nie każda jest w stanie świadczyć usługi najwyższej jakości. Podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować, jest wystawienie certyfikatu gwarancyjnego po zakończonej pracy. To właśnie ten dokument daje podstawę do zgłoszenia ewentualnej reklamacji. Istotne jest również doświadczenie i cena oferowanych usług. Firma wykonująca ocieplanie domów prywatnych lub np. hal przemysłowych musi mieć stosowne doświadczenie w realizacji tego typu projektów.

Jeśli firma realizowała ocieplanie dachów i poddaszy na terenie Rybnika, bądź w innych miastach na terenie Śląska z pewnością posiada referencje i zdjęcia z wykonanych prac. Warto je przejrzeć, by mieć pewność, że nie powierzamy tego typu prac, komuś bez doświadczenia. Ceny za mkw. ocieplenia pianą PUR są różne. Jednak jeżeli ktoś oferuje nam wykonanie izolacji dużo poniżej cen rynkowych, może to świadczyć o tym, że pracuje na materiałach o niskiej jakości. Sprawdzenie stanu i wilgotności więźby przed przystąpieniem do prac montażowych, jest kolejnym elementem, o którym trzeba pamiętać wybierając wykonawcę. Dla każdej profesjonalnej firmy od ociepleń jest to czynność obowiązkowa.

Jaki jest koszt wykonania ocieplenia pianą PUR Rybnik? 

Cena wykonania izolacji zależy od kilku czynników. Kluczową rolę odgrywa:

Wszelkiego rodzaju prace dodatkowe np. wyprowadzenie haków pod późniejszy montaż płyt g-k, nie są zawarte w cenie. Cennik ocieplenia pianką poliuretanową 2024 w Rybniku i innych regionach Polski jest indywidualnie dopasowywany do danego projektu, uwzględniając rodzaj użytej pianki i ilość, jaka zostanie nałożona.

Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z infolinią Najlepszej Izolacji, która określi, ile kosztuje ocieplenie poddasza w Rybniku i pozostałych miejscowościach na Śląsku. Należy pamiętać, że cena jest również uzależniona od obiektu. Izolacje natryskowe obiektów rolniczych i zbiorników może być inna niż budynków prywatnych. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości napisz do nas lub zadzwoń i dowiedz się wszystkiego przez telefon. 

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Czy tylko Certyfikowani wykonawcy są w stanie położyć prawidłowo izolację?  

Aby położyć izolację poliuretanową nie wystarczy tylko przeczytaćporadnik o ocieplaniu poddaszy. Do prawidłowego położenia pianki, oprócz wysokiej jakości sprzętu i materiału, konieczne jest szkolenie i lata praktyki. Samodzielne nakładanie pianki w żadnym wypadku nie jest dobrym rozwiązaniem. Wyposażenie i sprzęt do ociepleń pianą PUR są na tyle drogie, że trudno byłoby znaleźć kogoś kto zaoferuje jego wypożyczenie. Niedoświadczony aplikator miałby problem z ustawieniem właściwych parametrów i mógłby po prostu uszkodzić lub zniszczyć sprzęt. W tak istotnej kwestii, jak ocieplanie, nie warto ryzykować i zlecać go osobom bez odpowiednich uprawnień. Źle położona pianka PUR może nie spełniać swojej funkcji, co odbije się na stanie naszego domu. Najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy Najlepsza Izolacja – wykonującej ocieplenia PUR dla klientów indywidualnych, a także izolacje dla przemysłu i rolnictwa. 

Skorzystaj z usług certyfikowanego wykonawcy

Zachęcamy więc do skorzystania z usług certyfikowanych wykonawców Najlepszej Izolacji piany PUR w Rybniku, którzy wykonają najlepszą izolację termiczną dla Twojego domu lub budynku i udzielą 25 lat gwarancji! Skontaktuj się z nami już dziś i ciesz się komfortowym i oszczędnym życiem w swoim domu

Izolacja pianą PUR Rybnik, szukasz firmy? 

Jeśli poszukujesz firmy zajmującej się wykonywaniem ocieplenia przy pomocy pianki PUR, sprawdź naszych specjalistów. Ocieplenie poddaszy z Rybnika na Śląsku oraz w pozostałych miastach i województwach – działamy na terenie całego kraju. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi z zakresu ocieplania budynków mieszkalnych i przemysłowych. Wykonujemy również izolacje PUR obiektów sportowych i rolniczych w Rybniku, Katowicach, Częstochowie i innym miastach regionu. Korzystając z usług naszych certyfikowanych wykonawców, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższej jakości usługi przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

FAQ: 

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR. 

Izolacja za pomocą piana PUR w Rybniku – opinie klientów o Certyfikowanych Wykonawcach Najlepszej Izolacji

Zależało mi na ociepleniu poddasza w domu jednorodzinnym, dlatego zdecydowałem się na pianę otwartokomórkową. Wszystko zostało wykonane szybko i sprawnie. Świetni fachowcy i gwarancja jakości.

Jakub, RybnikOcieplenie poddasza w domu jednorodzinnym wolnostojącym, pianą otwartokomórkową Purteco PSO6, grubość warstwy 25 cm, 78 mkw.

Wraz z mężem chcieliśmy ocieplić pomieszczenie a przede wszystkim je wygłuszyć. Fachowcy doradzili nam pianę otwartokomórkową natryskiwaną na ściany. Praca przebiegła szybko i sprawnie, wielki plus za szybki termin realizacji. 

Marzena, Rybnik Wygłuszenie i ocieplenie pomieszczenia w domu jednorodzinnym w Rybniku piana otwartokomórkowa Purteco PSO7, 120 mkw.