Izolacja poddasza pianką cena za m2

Zastanawiasz się, ile kosztuje izolacja poddasza pianką cena za m2? Sprawdź, jak oszacować koszty inwestycji oraz jak kształtuje się cennik ocieplenia pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową.  

Izolacja poddasza pianką cena za m2, jak szybko zwróci się taka inwestycja?  

Ocieplenie domu pianką PUR jest obecnie jednym z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań, o ile nie najlepszym! Piana PUR, gwarantuje stabilność termoizolacyjną na co najmniej 25 lat. Sprawdź, jakie pozostałe zalety posiada to rozwiązanie.  Ocieplenie domu pianką PUR zyskało już wielu zwolenników. Ten materiał termoizolacyjny jest szczególnie chętnie stosowany do ocieplania poddaszy ze względu na wysokie parametry izolacyjne, szybkość aplikacji oraz bezpieczeństwo izolacji natryskowej. Zalety izolacji pianką to także szczelność, estetyka wykonania, ochrona domu przed niskimi i wysokimi temperaturami oraz przyjazność środowisku. Dzięki zastosowaniu tej zaawansowanej technologicznie termomodernizacji, możesz zaoszczędzić na energii od 25% do 40%. Pozwala to na zwrot poniesionej inwestycji w kilka lat.

Izolacja poddasza pianką cena za m2 – cennik

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Jak wyliczyć ile pianki potrzebujesz do ocieplenia domu?  

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową wykonuje się na całej jego powierzchni. Za uniwersalną grubość ocieplenia przyjmuje się 20-25 cm warstwę, która jest wystarczająca w większości budynków. Ocieplając strop czy poddasze, zazwyczaj stosuje się piankę otwartokomórkową, z kolei w przypadku fundamentów lub dachu, właściwym rozwiązaniem jest piana zamkniętokomórkowa. Grubość zastosowanego ocieplenia pianą PUR należy dobrać indywidualnie, w zależności od technologii, w jakiej został wykonany budynek oraz oczekiwanych oszczędności. W przypadku nowych domów należy zachować wymogi WT. 2021 mówiące, że współczynnik U dla dachu budynku musi liczyć nie więcej niż 0,15 W/m2K. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dostosować grubość pianki do indywidualnych założeń projektowych, spełniając to kryterium.  Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy Ci w oszacowaniu optymalnej warstwy i rodzaju piany PUR.

Jak wygląda wycena izolacji natryskowej?  

Cena ocieplenia poddasza pianką PUR zależy przede wszystkim od rozmiaru ocieplanej powierzchni i grubości warstwy izolacji. Sprawdź koszt ocieplenia poddasza w kalkulatorze kosztów ocieplenia. Dzięki temu narzędziu obliczysz powierzchnię dachu do ocieplenia izolacją natryskową i uzyskasz indywidualną wycenę bez wychodzenia z domu. Częste rozbieżności w podawanych wymiarach poddasza wynikają z niedokładnych wyliczeń i nieuwzględnienia rodzaju dachu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie kosztuje ocieplenie dachu pianką poliuretanową, skontaktuj się z doradcami Najlepszej Izolacji i zapytaj o koszt ocieplenia dachu. Cena ocieplenia pianką za m2 i cena kompleksowego ocieplenia pianą PUR zostaną Ci przedstawione przez doradcę. Pomoże on także dobrać parametry piany, znajdzie najlepszego wykonawcę w Twojej okolicy i będzie koordynował prace związane z ociepleniem Twojego domu.

Koszty termoizolacji 100-metrowego poddasza pianką – izolacja poddasza pianką cena za m2.

Zastosowana warstwa piany poliuretanowej powinna być dobrana do wymagań konkretnego budynku. Od niej zależy to, jakie parametry termoizolacyjne zostaną uzyskane, a także to, ile zapłaci inwestor. Im grubsza warstwa piany, tym wyższa cena końcowa.  Ostateczny koszt ocieplenia poddasza jest uzależniony od kilku czynników. Wpływ na niego ma ogólny kształt powierzchni poddasza, jego wielkość, a co za tym idzie ilość wykorzystanego materiału. Cena ocieplenia będzie wyższa w przypadku poddasza z dużą ilością okien, ze względu na konieczność zabezpieczenia każdego z nich folią ochronną oraz gdy wykonanie prac jest utrudnione np. ze względu na dużą wysokość (konieczność stosowania wyższych rusztowań, wolniejszy przebieg prac). Posiadając dokładne wymiary poddasza budynku (np. projekt), możemy w łatwy sposób obliczyć kompleksowy koszt wykonania usługi. Inwestorzy najczęściej decydują się jednak na zastosowanie warstwy piany PUR o grubości minimum 20-25 cm, by maksymalnie poprawić efektywność energetyczną budynku.

  • Izolacja 100-metrowego poddasza pianką cena za m2, przy zastosowaniu popularnej warstwy 25 cm piany otwartokomórkowej, spełniającej wymogi WT2021, wyniesie około 94 zł/m2, tj. 9400,00 zł brutto.   

Piana otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa – charakterystyka obu rodzajów pian.  

Istnieją dwa rodzaje piany – otwartokomórkowa oraz zamkniętokomórkowa. Piana PUR o strukturze otwartokomórkowej doskonale sprawdza się do ocieplenia pianką poddaszy, dachu i ścian wewnętrznych. Ocieplenia poddasza pianką PUR tego rodzaju umożliwia osiągnięcie wysokich wskaźników termoizolacyjnych bez obciążania konstrukcji. Jest ona lekka – waży zaledwie około 12 kg/m3. Pozwala to na jej wykorzystanie również do ocieplenia pianką konstrukcji szkieletowych. Ocieplenie dachu pianą PUR pozwala na osiągnięcie wysokich wymogów energetycznych stawianych tak zwanym domom energooszczędnym.   Więcej na temat tych dwóch rodzajów pian poliuretanowych przeczytasz tutaj: https://najlepszaizolacja.pl/piana-pur/

Kiedy stosować pianę zamkniętokomórkową? Jaką pianę zastosować do termoizolacji fundamentów?  

Ocieplanie pianką PUR zamkniętokomórkową sprawdza się przy izolacjach zewnętrznych. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz nacisk. Izolacja natryskowa pianą PUR zamkniętokomórkową stosowana jest przy fundamentach, bo oprócz właściwości termoizolacyjnych wyróżniają ją także wysokie parametry hydroizolacyjne. Ten rodzaj piany może być także stosowany do ocieplania domu wewnątrz, jednak należy pamiętać o wyższej masie pian zamkniętokomórkowych. Ponadto cena piany natryskowej PUR zamkniętokomórkowej jest wyższa.   

Izolacja fundamentów – cennik za 1 m2. Koszt izolacji fundamentów pianką PUR.  

Przy pomocy izolacji natryskowej inwestorzy chętnie decydują się także na ocieplenie pianką poliuretanową zamkniętokomórkową fundamentów budynku. Koszt izolacji pianką PUR w przypadku fundamentów zależy od grubości zastosowanej warstwy piany, klasy piany, wielkości ocieplanej powierzchni, a także wartości współczynnika ciepła U, który chcemy osiągnąć dzięki ocieplaniu pianką PUR.  Zazwyczaj inwestorzy decydują się na warstwę od 4 do 10 cm, a koszt izolacji pianką PUR zamkniętokomórkową przy takiej grubości waha się od około 82,00 zł do 205,00 zł/m2 brutto. Cena izolacji PUR wzrasta wraz z grubością zastosowanej warstwy. Koszt ocieplenia pianką PUR zamkniętokomórkową przy zastosowaniu warstwy natrysku 12 cm dochodzi do 246,00 zł/m2 brutto. Jednak mówimy tu już o spełnieniu naprawdę wyśrubowanych parametrów.

Najlepsza Izolacja skupia certyfikowanych wykonawców PUR z całej Polski. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z naszym doradcą – Infolinia Najlepszej Izolacji – tel. 721 511 511  

Od czego zależy koszt ocieplenia pianą PUR? Tania czy droga pianka PUR?  

Zastanawiasz się, od czego zależy cennik za ocieplenie pianką? Istnieje kilka zmiennych, które wpływają na ostateczną cenę. Cennik za ocieplenie pianką może różnić się w zależności od wykonawcy izolacji natryskowej, sprzętu na jakim pracuje, klasie piany poliuretanowej i stopnia skomplikowania prac. Nie warto oszczędzać na jakości piany oraz ekipy dokonującej natrysku pianki poliuretanowej. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu i wybraniu sprawdzonych, certyfikowanych pian zyskujesz gwarancję ocieplenia budynku zgodnie z normami i rzeczywistego zwiększenia efektywności energetycznej budynku. Dzięki szybkiemu procesowi aplikacji i wieloletniej gwarancji, cena ocieplenia domu jest korzystna.   

Jak kształtuje się cennik ocieplania pianą poliuretanową w różnych regionach Polski?   

Na koszt ocieplania pianą PUR często wpływa także lokalizacja inwestycji. Ile kosztuje ocieplenie pianką w poszczególnych województwach? Cennik ocieplania pianą PUR w różnych regionach Polski może różnić się nawet o kilkanaście procent. Jednak Najlepsza Izolacja posiada własnych, certyfikowanych wykonawców w każdym województwie w Polsce, pracujemy za każdym razem na najwyższej klasy pianie PURTECO i agregatach do piany PUR – GRACO, dlatego też możemy zaoferować, takie same ceny, niezależnie od tego czy mieszkasz w Krakowie czy w Poznaniu.  

Na cenę ocieplenia pianką w znacznym stopniu wpływa także marka pian PUR, na które decyduje się inwestor. Warto jednak pamiętać, że koszt ocieplenia nie powinien być jedyną zmienną, która wpływa na decyzję. Ocieplenie budynku to inwestycja na lata i od jakości jej wykonania zależy, czy rzeczywiście będzie spełniać swoją funkcję termoizolacyjną. Podczas poszukiwania wykonawcy warto przyjrzeć się nie tylko cennikowi ocieplania pianką poliuretanową, ale również rekomendacjom danej firmy, materiałom jakich używa do natrysku i opiniom klientów. Warto stawiać na firmy współpracujące z certyfikowanymi dostawcami pian poliuretanowych. Cena za m2 ocieplania pianką może być nieznacznie większa, jednak wynagrodzi nam to jakość wykonania.  

Czy ocieplenie domu może być tańsze? Dopłaty do ocieplenia domu. Ile wynoszą i jak je pozyskać. 

Dzięki dopłatom rządowym z programu Czyste Powietrze możesz uzyskać dofinansowanie na inwestycję i zyskać niskie rachunki jeszcze mniejszym kosztem. Na ocieplenie domu pianką można dzięki programowi dopłat otrzymać nawet 90% dofinansowania, co znacznie niweluje cenę ocieplenia dachu pianką, którą musi ponieść inwestor.  Będąc na etapie kosztorysu prac, warto pamiętać o możliwości uzyskania dofinansowania na termomodernizację budynku. Dopłaty realizowane są od dłuższego czasu, osiągając obecnie bardzo atrakcyjne kwoty. Obecnie istnieje także możliwość skorzystania z ulgi podatkowej na termomodernizację budynku mieszkalnego. Jakie warunki musimy spełnić, by otrzymać dofinansowanie oraz na czym ono polega?  

Dopłata do ocieplenia domu z ulgi termomodernizacyjnej  

Ulga termomodernizacyjna jest atrakcyjną możliwością wsparcia finansowego osób, które ocieplają ich budynek mieszkalny. Polega ona na odjęciu od dochodu kosztów wykonania termomodernizacji domu. Warto wspomnieć, że ulga nie przysługuje, jeśli dany budynek mieszkalny nie jest oddany do użytku. Istnieje kilka zawiłych i skomplikowanych wymogów, które należy spełnić by móc ubiegać się o ulgę termomodernizacyjną. W celu uzyskania szczegółów warto poprosić o specjalistyczną pomoc.  

Termoizolacja z programem Czyste Powietrze  

Rządowy Program Czyste Powietrze umożliwia uzyskanie dofinansowania na termoizolację budynku, nawet do 136 200 złotych. Program obejmuje domy przeznaczone do kompleksowego remontu oraz do termomodernizacji. Całkowity koszt ocieplenia budynku może być bardzo wysoki, dlatego zdecydowanie warto skorzystać ze wsparcia.