Piana PUR materiał generujący do 40% oszczędności z 25-letnią gwarancją!

Podstawowym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze ocieplenia, jest jego energooszczędność. Stanowi on sens wykonania ocieplenia domu czy mieszkania. Pianka PUR doskonale spełnia ten wymóg, oferując oszczędności sięgające nawet 40%. Stosuje się ją jako ocieplenie fundamentów, ścian, stropów, poddaszy czy dachów, we wszystkich budynkach mieszkalnych, a także w magazynach i halach przemysłowych.  

Docieplenia pianą PUR  

Zastosowanie ocieplenia w postaci pianki poliuretanowej posiada wiele korzyści zarówno dla naszego portfela, jak i zdrowia. Oto najważniejsze z nich:  

Więcej na temat skuteczności termoizolacji poddasza można przeczytać na Blogu.  

Najlepsza Izolacja skupia certyfikowanych wykonawców PUR z całej Polski. Nasi wykonawcy cieszą się dużym zaufaniem oraz wysoką jakością oferowanych usług. Zachęcamy do zapoznania się z cenami wykonania ocieplenia pianą w Twoim województwie oraz do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z naszym doradcą – Infolinia Najlepszej Izolacji – tel. 721 511 511  

Postaw na jakość nie pożałujesz!  

Nie warto oszczędzać na jakości stosowanych materiałów termoizolacyjnych. Natrysk pianki poliuretanowej dobrej jakości pozwala na szczelne pokrycie przestrzeni i uzyskanie najwyższych parametrów technicznych. Od tego zależy komfort mieszkania przyszłych domowników i oszczędność na rachunkach za energię grzewczą.

Jeśli na etapie planowania poddasza nie uwzględniono jego termomodernizacji i zastosowano skomplikowaną konstrukcję z wieloma zakamarkami i trudno dostępnymi miejscami, to ocieplenie poddasza pianką będzie najlepszą decyzją. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych pianka szczelnie wypełnia każdą, nawet najmniejszą przestrzeń i zapobiega tworzeniu się mostków cieplnych.  

Czy możliwe jest wykonanie ocieplenia poddasza pianką PUR samodzielnie? 

Ocieplanie poddasza pianą poliuretanową jest trudnym zadaniem, wymagającym odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Z tego względu zdecydowanie poleca się powierzenie wszelkich prac fachowcom – tu znajdziesz rekomendowanego wykonawcę z certyfikatem z Twojej okolicy.

Nie dość, że specjalista dysponuje profesjonalnym sprzętem (reaktor do natrysku piany PUR, agregat, odzież ochronna w tym maska, sprzęt pomiarowy), to także posiada doświadczenie w podobnych zleceniach, wiedząc, na co dokładnie zwrócić uwagę. Pianki nie nanosimy na drewno o wilgotności większej niż 15%, a po nałożeniu zwiększa swoją objętość 100-krotnie. Mimo ewentualnych oszczędności nie warto ryzykować nieszczelnie nałożonej izolacji, tym bardziej że ocieplenie domu jest inwestycją na lata.   

Straty ciepła przez dach  

Badania pokazują, że dach jest najbardziej newralgicznym punktem budynku, jeśli chodzi o straty ciepła. Przez samo poddasze ucieka nawet do 30% energii. Biorąc pod uwagę okres kilku sezonów grzewczych, są to bardzo duże koszty, przez które termoizolacja poddasza staje się jeszcze bardziej opłacalna. Poddasze jest elementem domu, które ocieplamy w pierwszej kolejności. Przez ściany oraz fundamenty nie utracimy tak dużych ilości ciepła, jak ma to miejsce w przypadku poddasza.  

Piana PUR to obniżenie rachunków za ogrzewanie domu. Sprawdź pozostałe korzyści!

Decydując się na ocieplenie domu, zyskujemy wiele korzyści zarówno finansowych, jak i osobistych. W przypadku kosztów ponoszonych każdego miesiąca za ogrzewanie budynku łatwo obliczyć, jak opłacalna jest to inwestycja. Termomodernizacja budynku mieszkalnego, staje się coraz popularniejsza a oszczędności, które niesie to jeszcze nie wszystko. Ocieplając budynek pianką poliuretanową, zyskujemy także:  

Ocieplenie budynku pianą PUR niesie za sobą dużą oszczędność energii. Na ogrzewaniu domu możemy zaoszczędzić nawet do 40% energii. Inwestycja, jaką jest ocieplenie domu, jest kosztowna, jednak w perspektywie lat, koszty te z pewnością się zwrócą.  

Różnice między pianą PUR otwartokomórkową i zamkniętokomórkową

Pianki te występują w dwóch głównych typach: otwartokomórkowe i zamkniętokomórkowe. Choć oba rodzaje mają wiele wspólnych cech, to różnią się kilkoma kluczowymi właściwościami, które wpływają na ich zastosowanie i wydajność.

Budowa komórek

Podstawową różnicą między piankami otwartokomórkowymi i zamkniętokomórkowymi jest struktura komórek, z których są zbudowane. Pianki otwartokomórkowe mają luźną strukturę komórkową, gdzie większość komórek jest otwarta i połączona z sąsiednimi komórkami. W piankach zamkniętokomórkowych większość komórek jest zamknięta, są wypełnione gazem i nie mają bezpośrednich połączeń z sąsiednimi komórkami.

Właściwości termiczne

Pianki zamkniętokomórkowe mają znacznie wyższy współczynnik izolacji termicznej (R-value) w porównaniu z piankami otwartokomórkowymi. Wynika to z faktu, że zamknięte komórki wypełniamy gazem o niskiej przewodności cieplnej, co skutkuje lepszą izolacją. Pianki otwartokomórkowe mają niższy R-value z powodu swojej luźnej struktury komórkowej oraz przepływu powietrza przez komórki.

Właściwości akustyczne

Pianki otwartokomórkowe doskonale izolują akustycznie, ponieważ ich struktura komórkowa pochłania dźwięki i tłumi hałas. Pianki zamkniętokomórkowe są mniej skuteczne w izolacji akustycznej ze względu na ich gęstą strukturę komórkową.

Odporność na wilgoć i paroprzepuszczalność

Pianki zamkniętokomórkowe mają bardzo niską przepuszczalność pary wodnej i są odporne na wilgoć, co sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem w miejscach narażonych na zawilgocenie.