Oszczędności

Inne korzyści z ocieplenia domu pianą PUR – Tańsze ubezpieczenie i kredyt na lepszych warunkach. 

Coraz więcej Polaków decyduje się na termomodernizację budynku ze względu na rosnące lawinowo koszty energii i opału. Oprócz oczywistej korzyści, jaką jest zmniejszenie strat ciepła i niższe koszty ogrzewania, ocieplenie budynku pianą PUR ma także dodatkowe walory. Jakie są inne korzyści z ocieplenia domu pianą PUR? 

Ociepl dom i oszczędź na ubezpieczeniu 

Decydując się na ocieplenie budynku pianą PUR, możesz zaoszczędzić także na kredycie. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa Polska przygotowało specjalny 10-procentowy rabat na ubezpieczenie domu dla właścicieli, którzy zdecydowali się na piany nowej generacji PURTECO. Towarzystwo zdecydowało się na taki krok po analizie szkodowości domów ocieplonych pianą. Eksperci poddali analizie wartość zaistniałych zdarzeń takich jak pożar czy zalanie i okazało się, że rozmiar szkód i koszt przywrócenia budynku ocieplonego pianą poliuretanową do stanu wyjściowego są zdecydowanie niższe niż w przypadku innych materiałów termoizolacyjnych. Więcej o zaletach pian poliuretanowych przeczytasz w przygotowanym przez naszych specjalistów kompendium

Korzyści z ocieplenia domu pianą PUR – lepsze warunki kredytu 

Wystarczy postawić na nowoczesne ocieplenie domu! Wiele banków komercyjnych we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego udziela kredytów z dofinansowaniem w postaci premii termomodernizacyjnej. Tym bardziej warto zainteresować się opcją kredytowania od razu na etapie projektowania domu. Jest to możliwe dzięki dofinansowywaniu ze Skarbu Państwa w ramach Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Dodatkowo dostępne są także programy Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska oraz Gospodarki Wodnej, które mogą różnić się w zależności od województwa. 

Program Czyste powietrze 

Warto także pamiętać, że przy przeprowadzaniu prac termomodernizacyjnych budynku można również skorzystać z dofinansowania z rządowego w Programu Czyste Powietrze. Jednym z warunków dopłat przy tego rodzaju inwestycjach jest spełnienie wymagań dotyczących energooszczędności i ochrony cieplnej przewidzianych w przepisach techniczno-budowlanych. W zależności od dochodów możliwe jest uzyskanie wsparcia na kompleksową termomodernizację. Program trwa do 2027 roku. Dla wielu osób to impuls do podjęcia decyzji o ociepleniu budynku pianą PUR. Dofinansowanie na ocieplenie domu i wymianę starego pieca, od 3 stycznia 2023 r. nowe warunki – nawet do 136 200 zł! 

Inne korzyści z ocieplenia domu pianą PUR – wzrost wartości nieruchomości 

Inwestycja w termomodernizację budynku pianą PUR wpływa także na zwiększenie atrakcyjności nieruchomości w oczach potencjalnych nabywców czy najemców. Analizy ekspertów z tej branży pokazują, że po ociepleniu ceny transakcyjne nieruchomości szybują w górę nawet o kilkanaście procent w stosunku do podobnych ofert budynków, które nie przeszły termomodernizacji.  To dowód na to, że inwestycja tego rodzaju nie przepada w przypadku sprzedaży domu.  

Izolacja akustyczna 

Domy z poddaszem użytkowym cieszą się niesłabnącą popularnością. To właśnie pod skosami najczęściej urządzamy sypialnie czy pokoje dzieci, w których pragniemy cieszyć się ciszą i odpoczywać. Tymczasem bez odpowiedniej izolacji akustycznej dachu przebywanie w tych pomieszczeniach może być uciążliwe. Przez dach przenika wiele dźwięków i nawet niepozorny deszcze może generować hałas na poziomie aż 50 decybeli. Zastanawiasz się, jakim materiałem najlepiej wyciszyć poddasze? Jako izolator akustyczny świetnie sprawdzają się piany poliuretanowe, które szczelnie wypełniają przestrzenie między krokwiami. Aby zapewnić sobie komfort użytkowania i najwyższą jakość przeprowadzonej termomodernizacji, warto postawić na sprawdzonych i autoryzowanych wykonawców oraz wysokiej jakości materiały.