Izolacja Pianką Poliuretanową Łódzkie

Ocieplenie natryskowe PUR w województwie łódzkim - profesjonalny natrysk piany poliuretanowej

Izolacja Pianką Poliuretanową łódzkie – najważniejsze informacje i właściwości pianki zachęcają do zastosowania tej metody termoizolacji w budynku mieszkalnym.

Izolacja Pianką Poliuretanową łódzkie – koszt w województwie łódzkim w 2024 roku – piana otwartokomórkowa 

Ceny dociepleń pianą PUR otwartokomórkową w województwie łódzkim mieszczą się w przedziale cen od ok. 56 zł brutto/mkw. do 131 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy 15 cm, koszt ocieplenia pianą wyniesie ok. 56 zł brutto/mkw. Najpopularniejsza warstwa 20-25 cm to koszt 75-94 zł brutto/mkw. Na najgrubszą warstwę 30-35 cm wydamy od 112-131 zł brutto/mkw. 

Koszt piany w województwie łódzkim w 2024 roku – piana zamkniętokomórkowa 

Cena natrysku pianką poliuretanową zamkniętokomórkową w województwie łódzkim wynosi od ok. 82 zł brutto/mkw. do 246 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy 4 cm, cena ocieplenia pianą PUR wyniesie ok. 82 zł brutto/mkw. Docieplenie warstwą piany zamkniętokomórkowej 6-8 cm to wydatek rzędu około 123-164 zł brutto/mkw. Na warstwę piany o grubości 10-12 cm, wydamy około 205-246 zł brutto/mkw. 

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Izolacja Pianką Poliuretanową łódzkie – cena ocieplenia poddasza 100 mkw. pianką poliuretanową otwartokomórkową (2024 r.) 

Ocieplanie pianą PUR otwartokomórkową standardowego poddasza lub stropu o powierzchni 100 mkw., na terenie województwa łódzkiego. Grubość warstwy piany i łączna cena za wykonanie usługi: 

Izolacja Pianką Poliuretanową zamkniętokomórkową dachu, fundamentów lub podłogi o powierzchni ok. 100 mkw., na terenie województwa łódzkiego. Grubość warstwy piany i łączna cena za wykonanie usługi: 

Są to uśrednione koszty Izolacji Pianką Poliuretanową w województwie łódzkim w 2024 roku i dotyczą prac o normalnym stopniu skomplikowania. Do cen netto należy doliczyć 8% podatku VAT. Podane koszty zawierają materiał, doprowadzenia prądu i usługę wykonania ocieplenia natryskowego przez Certyfikowanego Wykonawcę Najlepszej Izolacji. Po zakończeniu prac klient otrzymuje 25 lat gwarancji na piśmie. Korzystając z usług Najlepszej Izolacji, niezależnie od tego czy mieszkasz w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim czy Pabianicach, oferujemy stałą cenę za wykonanie izolacji natryskowej pianą poliuretanową. Współpracujemy z kilkudziesięcioma Certyfikowanymi Wykonawcami izolacji natryskowej PUR.

Planujesz izolację swojej inwestycji?

Skontaktuj się z nami!

Nasz doradca wyceni, pomoże dobrać parametry piany do potrzeb Twojego domu oraz znajdzie najlepszego wykonawcę w Twojej okolicy.

Izolacja Pianką Poliuretanową łódzkie (w Łodzi i okolicach). Optymalne rozwiązanie dla domu  

W czasie, gdy na każdym kroku promowane są rozwiązania ekologiczne, szukanie sposobów na udaną termoizolację budynków ma istotne znaczenie. Warto mieć tego świadomość i szukać nowoczesnych rozwiązań, które sprawią, że będzie można osiągnąć pozytywne efekty jeśli chodzi o izolację budynków, tak że będzie ona efektywna i zagwarantuje spełnienie norm stawianych przez prawo w stosunku do nowych budynków. Wśród rozwiązań, na które można się zdecydować znajduje się natrysk piany PUR w województwie Łódzkim. To nowoczesna metoda docieplenia budynku. Izolacja Pianką Poliuretanową charakteryzuje się wysoką efektywnością, a jej wykonanie nie zajmuje wiele czasu, dlatego izolacja budynku może być wykonana sprawnie i szybko. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu materiałowi, by zrozumieć, dlaczego izolacja w tej formie może być optymalnym wyborem.  

Planując izolację termiczną budynku należy zdawać sobie sprawę z tego, że kluczowe będzie znalezienie materiału, który zagwarantuje odpowiednią efektywność, a jednocześnie charakteryzować się będą trwałością. Ocieplenie dachu pianką poliuretanową może się okazać optymalnym wyborem. Pianka to materiał, który gwarantuje odpowiednią efektywność w zakresie termoizolacji, a jednocześnie charakteryzuje się wysoką stabilnością energetyczną, która nie zmienia się z biegiem czasu. Dlatego to rozwiązanie, które będzie optymalnym wyborem dla domów.  

Czym charakteryzuje się pianka poliuretanowa? 

Decydując się na izolację pianką PUR w Łódzkim będzie można sięgnąć po materiał, który charakteryzuje się wysoką trwałością i energooszczędnością. Pianka charakteryzuje się najwyższą jakością i ze względu na to, że jest paroprzepuszczalna będzie można zastosować ją np. do izolacji poddaszy, sufitów i ścian. Nadaje się do stosowania jako izolacja w budynkach mieszkalnych, a piana zamkniętokomórkowa świetnie sprawdza się budynkach przemysłowych, gospodarczych czy rolniczych. Zastosowanie pianki poliuretanowej wymaga użycia odpowiedniego sprzętu wysokiej jakości, który umożliwi jej natrysk na izolowaną powierzchnię. Pianka w trakcie natrysku zwiększa swoją powierzchnię pokrywając z dużą dokładnością całą izolowaną przestrzeń, dzięki czemu uniknąć można mostków termicznych, charakterystycznych dla izolacji wykonywanej tradycyjnymi metodami (np. układanych z elementów).  

Dlaczego warto ocieplić dom z użyciem pianki PUR? 

Wykonywanie izolacji z użyciem pianki poliuretanowej to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Warto więc zwrócić uwagę na najważniejsze zalety, które kryją się za tym materiałem termoizolacyjnym. Poniżej zamieszamy kilka informacji o tym, dlaczego warto postawić na ocieplenie dachu, ścian czy podłogi pianką poliuretanową.  

Izolacja Pianką Poliuretanową łódzkie – skuteczna przez cały rok  

Izolacja wykonana z użyciem pianki PUR to gwarancja, że budynek będzie komfortowy do zamieszkania przez cały rok. Pianka gwarantuje ochronę budynku przed utratą ciepła w okresie zimowym, a latem sprawia że szczelna izolacja będzie zatrzymywać w budynku chłodniejsze powietrze, chronić będzie przed jego przegrzaniem.  

Pianka PUR ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia  

Ocieplenie ścian od wewnątrz pianką poliuretanową gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia i świetną izolację akustyczną pomieszczeń. Izolacja w takiej formie nie ma żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji, nie emituje toksyn czy niebezpiecznych zapachów. Tym samym jest to materiał, który można zastosować bez obaw o zdrowie (nawet w przypadku alergików).  

Ekonomiczne ocieplenie domu w województwie Łódzkim 

Pianka PUR i jej natrysk przez certyfikowane firmy w województwie łódzkim to gwarancja wykonania termoizolacji, która będzie charakteryzować się ekonomiczną formą i wieloletnią gwarancją. Okazuje się, że pianka PUR wygrywa z tradycyjnymi metodami dociepleń ze względu na to jakie efekty izolacyjne gwarantuje. Popularne niegdyś metody ocieplania domu powodowały powstanie licznych mostków termicznych, przez które następuje większa utrata ciepła. Pianka to materiał, który tworzy jednolitą strukturę i idealnie przylega do powierzchni, gdzie wykonywany jest natrysk, co sprawia że nie ma przerw w takiej izolacji. Tym samym nie ma utraty ciepła i można zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Szacuje się, że wykonanie izolacji z pianki PUR to szansa na obniżenie kosztów ogrzewania nawet do 40%!  

Przepuszczalny charakter pianki PUR otwartokomórkowej  

Decyzja o natrysku pianki PUR będzie również korzystna ze względu na paroprzepuszczalny charakter pianki, dzięki czemu nie następuje kondensacja pary wodnej. W ten sposób wszystkie przestrzenie są idealnie wypełnione i izolacja ma ciągłą, jednolitą warstwę, co również poprawia jej efektywność. Taki charakter pianki sprawia, że jest ona w pełni bezpieczna dla drewnianej konstrukcji dachu, nie będzie jej niszczyć, wręcz przeciwnie chroni konstrukcję, ponieważ jest odporna na działanie grzybów i pleśni. 

Wysoka wytrzymałość pianki PUR i świetna izolacja akustyczna  

Za pianką PUR stoi również jej najwyższa jakość i wytrzymałość materiału. To materiał, który nawet po 25 latach użytkowania nadal charakteryzuje się doskonałymi właściwościami. Pianka charakteryzuje się odpornością na takie czynniki, które występować będą w każdym budynku, jak wilgoć czy zmieniające się temperatury. Decyzja o natrysku pianki PUR będzie korzystna również ze względu na doskonałe warunki izolacji akustycznej jaką zagwarantuje pianka. Oprócz izolacji termicznej pianka jest w stanie zagwarantować również skuteczną ochronę przed hałasem.  

Izolacja Pianką Poliuretanową Łódzkie – ocieplenia z wykorzystaniem bezpiecznego i ekologicznego materiału  

Na uwadze trzeba mieć również fakt, że pianka PUR to materiał, który ma niepalny charakter. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ niektórzy błędnie podają, że pianka jest łatwopalna. W rzeczywistości jest to materiał samogasnący, który jest w pełni bezpieczny i przy zabudowaniu przegrody spełnia normę REI30.  

Jakie są koszty zastosowania pianki PUR?  

Każdy kto będzie chciał zdecydować się na wykonanie izolacji z pianką PUR, będzie zwracał uwagę na koszty jakie niesie za sobą wykonanie takiej izolacji. Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na cenę. W grę wchodzi stopień skomplikowania prac, wielkość całego obszaru, jakim ma zostać pokryta pianka, jakość użytego sprzętu i surowców. W województwie łódzkim metr kwadratowy pianki otwartokomórkowej o grubości 25 cm to wydatek na poziomie około 100 złotych netto. Należy pamiętać, że wykonując izolację np. wełną trzeba jej ułożyć więcej w stosunku do pianki. Co podnosi koszty wykonania ocieplenia domu. Zakłada się, że 1 cm pianki to około 1,8 cm wełny. Dodatkową korzyścią zastosowania piany jest całkowicie jednolita powłoka ocieplenia. Czyli w efekcie brak mostków termicznych, a także długa żywotność produktu – 25 lat pisemnej gwarancji. 

Izolacja Pianką Poliuretanową Łódzkie – czy warto ocieplić dom pianką poliuretanową? 

Zdecydowanie tak! Wymienione wcześniej właściwości pianek poliuretanowych, jednoznacznie na to wskazują. Ocieplenie poddasza czy stropu pianą poliuretanową, zapewnia nie tylko komfort termiczny zimą i latem, ale również realne oszczędności w skali roku. Ile można zaoszczędzić ocieplając dom pianką PUR? W portfelu zostaje nawet do 40%. Znajdź już dziś najlepsze oferty w Łodzi i okolicach na ocieplanie poddasza i umów się na bezpłatny pomiar!

Wolisz omówić kwestię związane z wykonaniem ocieplenia osobiście, w jednym z naszych punktów? To świetnie się składa, dlatego, że mamy ponad 130 placówek w całym kraju. Znajdź na mapie tą najbliżej swojego miejsca zamieszkania. 

Jak wybrać firmę wykonującą izolacje z pianki PUR w łódzkim? 

Decydując się na wykonanie izolacji z pianki PUR, warto postawić na certyfikowanych wykonawców Najlepszej Izolacji w Łódzkim. W ten sposób zapewnisz sobie gwarancję profesjonalnego wykonania izolacji na najlepszym sprzęcie Graco i przy użyciu markowej piany Purteco. Nałożenie pianki po pierwsze wymaga posiadania odpowiedniego agregatu do piany PUR i pistoletu natryskowego, który z dużym ciśnieniem uwalnia piankę w kierunku elementu, który będzie ocieplany. Materiał po natrysku zwiększa objętość około 100 razy. Po drugie, przed wykonaniem ocieplenia należy sprawdzić takie parametry jak wilgotność więźby (maksymalnie 15%), ogólny stan i temperaturę pomieszczenia. Po trzecie, zawsze w trakcie natrysku stosujemy odzież ochronną, maskę doprowadzającą powietrze, by natrysk był w pełni bezpieczny dla osoby, która go wykonuje. Na koniec warto pamiętać żeby po zakończeniu prac dociepleniowych pomieszczenie wietrzyć przez około 24 godziny i gotowe! 

FAQ 

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR.