Małopolskie

Pianka PUR woj. małopolskie

Czy warto skorzystać z ocieplenia domu pianką? Ile kosztuje ocieplenie pianą PUR woj. Małopolskie – Kraków, Tarnów, Nowy Sącz i pozostałe miasta województwa.

Ocieplenie pianą PUR Małopolskie — porównaj ceny usług

Koszt wykonania ocieplenia pianą PUR zależy od kilku czynników m.in. od grubości warstwy. Cena ocieplania pianką poliuretanową otwartokomórkową w województwie małopolskim waha się od ok. 56 zł brutto/mkw. do 131 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy 15 cm, koszt ocieplenia pianą wyniesie ok. 56 zł brutto/mkw. Warstwa ocieplenia PUR 20-25 cm to wydatek rzędu 75-94 zł brutto/mkw. Na najgrubszą warstwę 30-35 cm decydują się inwestorzy, którym najbardziej zależy na energooszczędności. W tym wypadku, należy się liczyć z kosztem od 112-131 zł brutto/mkw. 

Ile kosztuje 1 mkw. piany PUR zamkniętokomórkowej w województwie małopolskim? 

Koszt ocieplania pianką poliuretanową zamkniętokomórkową w województwie małopolskim waha się od ok. 82 zł brutto/mkw. do 246 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy 4 cm, cena ocieplenia pianą PUR wyniesie ok. 82 zł brutto/mkw. Docieplenie warstwą 6-8 cm to wydatek rzędu około 123-164 zł brutto/mkw. Na warstwę piany zamkniętokomórkowej o grubości 10-12 cm, wydamy około 205-246 zł brutto/mkw. 

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Powyższa tabela przedstawia średnie ceny ocieplania pianką poliuretanową na terenie całej Małopolski, w miastach takich jak np. Kraków, Tarnów czy Nowy Sącz. 

Ocieplenie pianą PUR Małopolskie – Cena ocieplenia domu pianą PUR otwartokomórkową w 2024 roku – powierzchnia prac 100 mkw. 

Ocieplanie pianą PUR otwartokomórkową standardowego poddasza lub stropu o powierzchni 100 mkw., na terenie województwa małopolskiego, wyniesie około: 

Cena izolacji natryskowej pianką zamkniętokomórkową w województwie małopolskim w 2024 roku – powierzchnia prac 100 mkw. 

Ocieplenie pianą PUR zamkniętokomórkową dachu, fundamentów lub podłogi o powierzchni ok. 100 mkw., na terenie województwa małopolskiego, wynosi: 

Cennik ocieplenia pianką poliuretanową 2024 w różnych regionach Polski może być zróżnicowany. Korzystając z usług Najlepszej Izolacji, niezależnie od tego czy mieszkasz w Krakowie, Tarnowie czy Nowym Sączu, możesz oczekiwać stałej ceny za ocieplenie domu pianką PUR, niezależnie od miejscowości. To dlatego, że działamy na terenie całego kraju i współpracujemy z kilkudziesięcioma Certyfikowanymi Wykonawcami izolacji natryskowej PUR.  

Ceny zawarte w powyższych kalkulacjach są aktualne w 2024 roku (mogą ulec zmianie). Należy pamiętać, że to uśrednione koszty natrysku pianą PUR w województwie małopolskim i dotyczą one prac o zwykłym stopniu skomplikowania. Do cen należy doliczyć podatek VAT – 8%. W cenie zawarto koszt materiału – piany Purteco, doprowadzenia prądu (własny agregat), jak i usługi wykonania ocieplenia natryskowego przez Certyfikowanego Wykonawcę Najlepszej Izolacji. Po wykonaniu prac przekazujemy Państwu pisemną, 25-letnią gwarancję na niezmienność parametrów piany.

Planujesz izolację swojej inwestycji?

Skontaktuj się z nami!

Nasz doradca wyceni, pomoże dobrać parametry piany do potrzeb Twojego domu oraz znajdzie najlepszego wykonawcę w Twojej okolicy.

Czym jest pianka poliuretanowa i jaka grubość izolacji jest odpowiednia ? 

Pianka poliuretanowa zwana również pianką PUR jest materiałem przeznaczonym do termoizolacji budynków. Tworzą ją następujące surowce: poliol, a także izocyjanian. Piankę tego rodzaju wytwarza się przy użyciu odpowiedniego sprzętu. To właśnie za jego pomocą możliwe jest precyzyjne wymieszanie i późniejsze spienienie surowców. Cały proces odbywa się w prawidłowo dobranej temperaturze oraz przy zastosowaniu odpowiedniego ciśnienia. W ten sposób powstaje otwartokomórkowa (miękka i elastyczna) oraz zamkniętokomórkowa (twarda i sztywna) pianka poliuretanowa. Warto dodać, że na powierzchnię pianka nanoszona jest przy użyciu metody natryskowej. Grubość warstwy zależy od kilku czynników. Wśród nich można wyróżnić, chociażby rodzaj pianki (otwartokomórkowa / zamkniętokomórkowa), miejsce montażu (wewnątrz / zewnątrz), a także zalecenia projektanta budynku. Standardowo przyjmuje się jednak, że jej grubość powłoki najczęściej nanoszonej w województwie małopolskim wynosi 4-12 cm przy pianie zamkniętokomórkowej i 15-30 cm przy pianie otwartokomórkowej. 

Jakie są zastosowania poliuretanu w ociepleniu domu?  

Pianka PUR swoje zastosowanie znajduje podczas ocieplania budynków (m.in. ocieplanie i uszczelnianie fundamentów, poddasza, stropu, dachu czy ścian). Materiał ten w wysokim stopniu pozwala zachować energię cieplną. Zapobiega więc jej stratom. Pianka sprawdza się także w przemyśle i rolnictwie. Wykorzystuje się ją do izolacji termicznej obiektów produkcyjnych, handlowych, usługowych, magazynów, hal stalowych, czy chłodni. 

Ocieplenie pianą PUR Małopolskie – jaki zakres prac pianką poliuretanową oferujemy: 

 Czy warto ocieplić dom pianką poliuretanową w Małopolsce?

Wykorzystanie pianki poliuretanowej podczas ocieplania domu pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Należy zaznaczyć, że dostosowuje się ona do każdego rodzaju powierzchni. W związku z tym gwarantuje termoizolację na jak najwyższym poziomie. Zastosowanie pianki PUR wpływa korzystnie na izolację akustyczną. Ponadto zapobiega utrzymywaniu się wilgoci w pomieszczeniach. Prace przy użyciu pianki tego rodzaju przebiegają szybko i nie wymagają instalacji żadnych dodatkowych elementów. Materiał ten wykazuje właściwości, które wzmacniają i zabezpieczają całą konstrukcję przez długie lata, w związku z czym właściciele domu nie muszą obawiać się wystąpienia żadnych kłopotów z jego strukturą. Pianka PUR zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi okres. Dlaczego?

Jaka jest trwałość i ile wynosi gwarancja? 

Odpowiada za to m.in. komórkowa struktura poliuretanu. To właśnie dzięki niej stan pianki nie zmienia się pod wpływem temperatury, czy wilgoci. Gwarancja na ocieplenie domu, wykonane pianą PUR przez Certyfikowanego Wykonawcę Najlepszej Izolacji, wynosi 25 lat. Nasi specjaliści posiadają odpowiednie certyfikaty, które gwarantują najwyższe standardy pracy. Nasi Klienci mogą być pewni, że powierzają określone zlecenia tylko i wyłącznie doświadczonym oraz rzetelnym fachowcom. Zawsze staramy się spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.  

Ocieplenie pianą PUR Małopolskie – najlepsi fachowcy od dociepleń PUR województwie

Nasza firma zatrudnia tylko i wyłącznie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że powierzone prace przebiegną bez żadnych zakłóceń. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe. Jesteśmy więc w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym technologicznie zleceniom. Na pierwszym miejscu stawiamy zawsze dobro naszych Klientów, ponieważ wiemy, że wykonujemy odpowiedzialną pracę.  

Opinie i porady najlepszych fachowców z Małopolski  

Fachowcy chętnie korzystają w swojej pracy z pianki poliuretanowej z kilku powodów. Pierwszym z nich jest przede wszystkim możliwość perfekcyjnego wypełnienia przestrzeni pomiędzy krokwiami. Jednolita powłoka to brak mostków termicznych. Pianka PUR jest materiałem zapewniającym doskonałą wiatro-, hydro- oraz termoizolację. W przeciwieństwie do styropianu pianka gwarantuje bardzo dobrą izolację akustyczną. Jest prosta w montażu – ocieplenie poddasza zazwyczaj zajmuje 1 dzień. Piana charakteryzuje się wysoką żywotnością i trwałością. Oprócz tego nie kruszy się oraz nie pyli (z powodzeniem może być stosowana w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy). Jej zastosowanie nie wymaga także korzystania z żadnych dodatkowych wzmocnień konstrukcji – piana nie obciąża ale wręcz chroni i zabezpiecza konstrukcję domu.  

 Jak rozpoznać dobrą firmę od ocieplenia pianką PUR? 

Dobra firma specjalizująca się w ocieplaniu pianką PUR powinna wykazywać dwie cechy. Pierwszą z nich są kwalifikacje jej pracowników. Ważne, aby posiadali certyfikat producenta piany PUR, nieustannie podnosili swoje kwalifikacje oraz reprezentowali najwyższe standardy pracy. Powinni gwarantować m.in. prawidłowo dobrany sprzęt wysokiej jakości, odpowiednie przeliczenie grubości izolacji oraz sprawdzenie czy wilgotność więźby jest na odpowiednim poziomie – maksimum 15%. Drugą równie ważną cechą odpowiednio wykwalifikowanej ekipy jest jakość materiałów, jakich używają jej pracownicy. W Najlepszej Izolacji stosujemy piany nowej generacji Purteco, które charakteryzują się najlepszymi parametrami na rynku. 

Piana PUR bezpieczeństwo 

Stosowanie piany PUR na południu naszego kraju zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ pianka tego rodzaju pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Rozwiązanie to eliminuje więc straty ciepła. Sam proces ocieplania odbywa się szybko, a zastosowane materiały są bezpieczne dla zdrowia (niezależnie od tego, czy będziemy korzystać z pianki otwarto-, czy zamkniętokomórkowej). Obie z nich są nietoksyczne.  

Termoizolacja pianą PUR obiektów przemysłowych i rolniczych w Małopolsce 

Natryskowe izolacje poliuretanowe świetnie sprawdzą się zarówno do ocieplania domów, jak i obiektów przemysłowych oraz rolniczych. Ich właściwości, a także szybka aplikacja pianki sprawiają, że z powodzeniem wykorzystywane są do izolacji dużych powierzchni. Piana PUR swoje zastosowanie znajdzie m.in. na hali blaszanej. Będzie przydatna w przypadku izolacji ścian magazynów, hal przemysłowych, dachów i obiektów rolniczych. Należy dodać, że termoizolacja pianą PUR nie obciąży konstrukcji hali (jak miałoby to miejsce w przypadku zastosowania tradycyjnych metod). Nasza firma działa na terenie całej Polski — w tym m.in. w obrębie województwa małopolskiego. Jeśli szukasz rzetelnych specjalistów w zakresie ocieplania pianką PUR, zamów indywidualną wycenę. Dysponujemy tylko i wyłącznie atestowanymi materiałami. W celu zapewnienia jak najwyższych usług współpracujemy z autoryzowanymi wykonawcami. Nie czekaj, tylko już teraz skorzystaj z naszych usług i ciesz się efektywnie ocieplonym domem przez długie lata. 

FAQ

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR.