Opolskie

Ocieplenie pianką poliuretanową - zwiększenie wygody i oszczędność w Opolskim

Pianka PUR opolskie to temat na czasie. Ocieplenie domu jest jednym z najważniejszych kroków w celu zwiększenia wygody mieszkańców oraz zmniejszenia kosztów związanych z ogrzewaniem. W województwie Opolskim coraz więcej osób zwraca uwagę na efektywność energetyczną swojego domu, a jednym z popularnych rozwiązań jest ocieplenie pianką poliuretanową.

Ile kosztuje 1 mkw. piany PUR otwartokomórkowej?

Cena ocieplania pianką poliuretanową otwartokomórkową w województwie opolskim waha się od ok. 56 zł brutto/mkw. do 131 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy 15 cm, cena ocieplenia pianą wyniesie ok. 56 zł brutto/mkw. Najpopularniejsza warstwa 20-25 cm to koszt 75-94 zł brutto/mkw. Z kolei chcąc ocieplić dom warstwą o grubości 30-35 cm, należy się liczyć z kosztem na poziomie 112-131 zł brutto/mkw. 

Pianka PUR opolskie. Cena 1 mkw. piany PUR zamkniętokomórkowej w województwie opolskim? 

Koszt ocieplania domu na Opolszczyźnie, pianką poliuretanową zamkniętokomórkową waha się od ok. 82 zł brutto/mkw. do około 246 zł brutto/mkw. Przy podstawowej warstwie 4 cm, cena ocieplenia pianą PUR wyniesie ok. 82 zł brutto/mkw. Docieplenie grubszą warstwą piany PUR np. 6-8 cm to wydatek rzędu około 123-164 zł brutto/mkw. Na warstwę piany zamkniętokomórkowej o grubości 10-12 cm, wydamy środki na poziomie 205-246 zł brutto/mkw.

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Pianka PUR opolskie – Przykładowy koszt ocieplenia domu pianą PUR otwartokomórkową w 2024 roku – powierzchnia prac 100 mkw. 

Ocieplanie pianą PUR otwartokomórkową standardowego poddasza lub stropu o powierzchni 100 mkw., na terenie województwa opolskiego, wyniesie około: 

Kalkulacja wykonania izolacji natryskowej pianką PUR zamkniętokomórkową w województwie opolskim w 2024 roku – powierzchnia prac 100 mkw. 

Ocieplenie pianą PUR zamkniętokomórkową dachu, fundamentów lub podłogi o powierzchni ok. 100 mkw., na terenie województwa opolskiego, wynosi: 

Powyższa kalkulacja zawiera ceny aktualne na rok 2024. Należy przyjąć, że to uśrednione koszty natrysku pianą PUR w województwie opolskim i dotyczą prac o normalnym stopniu skomplikowania (w przypadku bardziej skomplikowanych prac cena może być wyższa). Do ceny usługi należy doliczyć 8% podatek VAT. Kalkulacja zawiera zarówno koszt materiału, doprowadzenia prądu, jak i usługi wykonania ocieplenia natryskowego PUR przez Certyfikowanego Wykonawcę Najlepszej Izolacji. Po wykonaniu prac przekazujemy Państwu pisemną, 25-letnią gwarancję na niezmienność parametrów piany. Cennik ocieplenia pianką poliuretanową 2024 w różnych regionach Polski może być nieco zróżnicowany. Jednak korzystając z usług Najlepszej Izolacji, niezależnie od tego czy mieszkasz w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu czy Nysie, możesz liczyć na tą samą, stałą cenę za ocieplenie Twojego domu pianką PUR. Działamy na terenie całego kraju i współpracujemy z kilkudziesięcioma Certyfikowanymi Wykonawcami izolacji natryskowej PUR.

Planujesz izolację swojej inwestycji?

Skontaktuj się z nami!

Nasz doradca wyceni, pomoże dobrać parametry piany do potrzeb Twojego domu oraz znajdzie najlepszego wykonawcę w Twojej okolicy.

Pianka poliuretanowa to materiał, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, dzięki czemu doskonale nadaje się do izolacji termicznej budynków. Jest to również materiał elastyczny, który doskonale dopasowuje się do kształtu powierzchni, dzięki czemu można nią łatwo pokryć niestandardowe powierzchnie, takie jak łuki czy skosy dachowe. Ocieplenie pianką poliuretanową przynosi wiele korzyści, takich jak zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania, poprawa jakości powietrza wewnętrznego, a nawet ochrona przed hałasem. W tym artykule omówimy, jakie korzyści płyną z wykorzystania pianki poliuretanowej do ocieplenia domu w województwie Opolskim oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając właściwy materiał i wykonawcę izolacji natryskowej. 

Pianka PUR opolskie – Certyfikowani Wykonawcy Najlepszej Izolacji

Wybór odpowiedniego wykonawcy izolacji pianką poliuretanową ma kluczowe znaczenie dla uzyskania trwałego i skutecznego efektu. W Opolskim można znaleźć wielu wykonawców oferujących usługi izolacji pianką poliuretanową, ale nie każdy z nich jest certyfikowany i spełnia normy jakości. Dlatego warto poszukać wykonawców, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie, które gwarantują skuteczne i trwałe ocieplenie domu. Poddasze to jedno z miejsc, w którym straty ciepła są szczególnie duże. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową może przynieść znaczne korzyści, takie jak zwiększenie komfortu cieplnego w pomieszczeniach zimą i latem, a także zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Najlepsze oferty oferują kompleksowe usługi w zakresie izolacji pianką poliuretanową – wysokiej jakości piana i sprzęt do natrysku, własne doprowadzenie prądu, 25-letnia gwarancja oraz przedstawiają korzyści dla mieszkańców, wynikające z izolacji poddasza w tym regionie. Dodatkowo, izolacja poddasza jest bardziej skomplikowanym procesem niż izolacja np. wełną, dlatego ważne jest, aby wybierać wykonawców, którzy mają odpowiednie doświadczenie w tym zakresie. 

Najlepsze oferty na ocieplanie poddaszy w opolskim w 2024 r. 

Istotną kwestią przy wyborze izolacji pianką poliuretanową jest cena. Ceny izolacji pianką poliuretanową mogą różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość powierzchni, rodzaj i jakość materiału izolacyjnego, koszty pracy, grubość warstwy i wiele innych. Warto zwrócić uwagę na to, że cena nie zawsze jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze izolacji pianką poliuretanową. Istotniejsze są jej parametry, jakość wykonania oraz doświadczenie wykonawcy.

Czy warto ocieplić dom pianką poliuretanową w woj. opolskim?

Odpowiedź brzmi – jak najbardziej! Wskazują na to wymienione powyżej znakomite właściwości pianek poliuretanowych. Ocieplenie poddasza pianą PUR zapewnia nie tylko komfort, ale również oszczędność. Ile można zaoszczędzić ocieplając dom pianką poliuretanową? Jeśli chodzi o rachunki, będzie to nawet 40%. Można ponadto obniżyć koszty utrzymania temperatury w budynku i przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego. Korzyści można czerpać zarówno decydując się na ocieplanie poddasza, ścian od wewnątrz lub stropu pianą PUR otwartokomórkową, jak i na ocieplenie pianką poliuretanową zamkniętokomórkową podłogi czy fundamentów. Znajdź już dziś najlepsze oferty na ocieplanie poddaszy w województwie opolskim i umów się na bezpłatny pomiar! 

Słabe izolowanie fundamentów – przyczyna utraty energii w domu 

Izolacja fundamentów to ważny element, który wpływa na trwałość i energooszczędność domu. Słabe izolowanie fundamentów może prowadzić do poważnych problemów, takich jak utrata ciepła, wilgotność, pleśń czy grzyby. Dlatego warto zadbać o odpowiednią izolację fundamentów, która pozwoli uniknąć tych problemów oraz obniżyć koszty związane z ogrzewaniem budynku. 

Ocieplanie hal i magazynów w woj. opolskim – w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu czy Nysie 

Ocieplanie hal i magazynów to kluczowy element w zapewnieniu odpowiedniego komfortu termicznego wewnątrz tych obiektów. Brak odpowiedniej izolacji termicznej w halach i magazynach może prowadzić do znacznych strat energii, co przekłada się na wyższe koszty ogrzewania i chłodzenia. Ocieplanie hal i magazynów pianką poliuretanową to skuteczny sposób na zmniejszenie strat ciepła, poprawę jakości powietrza wewnętrznego, zwiększenie wydajności pracy oraz oszczędność energii. 

Izolacje PUR obiektów sportowych na terenie województwa opolskiego 

Obiekty sportowe, takie jak hale sportowe, lodowiska czy baseny wymagają specjalistycznych rozwiązań izolacyjnych. Izolacje PUR to materiał, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, dzięki czemu doskonale nadaje się do izolacji termicznej obiektów sportowych. Dzięki izolacji PUR w obiektach sportowych można osiągnąć znaczne oszczędności energetyczne, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne. 

Izolacje natryskowe obiektów rolniczych i zbiorników Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa 

Obiekty rolnicze, takie jak stajnie, kurniki, spichlerze, magazyny czy zbiorniki wymagają skutecznej izolacji, która pozwoli na optymalne warunki bytowe wewnątrz tych obiektów. Izolacje natryskowe to rozwiązanie, które pozwala na szybkie i skuteczne izolowanie różnych powierzchni, w tym ścian, dachów, fundamentów, podłóg oraz zbiorników.

Izolacja fundamentów, ocieplanie hal i magazynów, izolacje PUR obiektów sportowych oraz izolacje natryskowe obiektów rolniczych i zbiorników, to tylko niektóre z przykładów zastosowania izolacji pianką poliuretanową na terenie województwa opolskiego, jakie oferujemy. Izolacja pianką poliuretanową to skuteczne rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem, poprawę jakości powietrza wewnętrznego oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego wewnątrz budynków i obiektów. Dzięki zastosowaniu izolacji pianką poliuretanową można osiągnąć nawet do 40% oszczędności energii, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. 

Warto zwrócić uwagę na to, że izolacja pianką poliuretanową jest wysoce efektywnym rozwiązaniem, które może być stosowane w wielu różnych branżach, a nie tylko w budownictwie. Izolacje pianką poliuretanową mogą być stosowane w przemyśle spożywczym, motoryzacyjnym, chemicznym oraz wielu innych, gdzie wymagane jest izolowanie różnych powierzchni. 

Izolacja pianką poliuretanową to skuteczne i niezawodne rozwiązanie. Piana pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem i poprawę jakości powietrza. Wybierając izolację pianką poliuretanową, zwróć uwagę na jakość materiału oraz doświadczenie wykonawcy, aby uzyskać optymalne efekty izolacyjne i oszczędności energetyczne. 

Izolacja pianką poliuretanową a ochrona środowiska – zrównoważone budownictwo 

W dzisiejszych czasach, kiedy ochrona środowiska staje się coraz bardziej ważna, coraz więcej ludzi szuka sposobów na to, aby ich domy i obiekty były bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Izolacja pianką poliuretanową to materiał, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Zwiększa energooszczędność budynków, co przekłada się na mniejsze emisje gazów cieplarnianych. 

Izolacja pianką poliuretanową pozwala na zmniejszenie zużycia energii, co oznacza, że mniej paliw kopalnych jest potrzebnych do ogrzewania budynków. Dzięki temu zmniejsza się emisja gazów cieplarnianych, co wpływa pozytywnie na środowisko. Ponadto, izolacja pianką poliuretanową jest materiałem, który można stosować wielokrotnie, co przekłada się na mniejsze zużycie materiałów izolacyjnych i mniejszą ilość odpadów budowlanych. 

Zastosowanie izolacji pianką poliuretanową w budownictwie jest jednym z kroków w stronę zrównoważonego budownictwa, które przyczynia się do ochrony środowiska. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi interesuje się ekologią i szuka sposobów na zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Zastosowanie izolacji pianką poliuretanową to jeden ze sposobów na to, aby zbudować domy i obiekty bardziej przyjazne dla środowiska. 

Izolacja pianką poliuretanową to materiał, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi oraz zwiększa energooszczędność budynków, co przekłada się na mniejszą emisję gazów cieplarnianych. Zastosowanie izolacji pianką poliuretanową w budownictwie to jeden z kroków w stronę zrównoważonego budownictwa, które przyczynia się do ochrony środowiska. Wybierając izolację pianką poliuretanową, można osiągnąć znaczne oszczędności energetyczne oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko. 

FAQ

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR.