Pomorskie

Efektywne ocieplanie Pianą PUR - województwo pomorskie

Izolacja natryskowa pomorskie – pianka PUR jest chętnie wykorzystywaną metodą ocieplenia budynku w woj. pomorskim, warto poznać charakterystyczne cechy takiego rozwiązania. 

Izolacja natryskowa w pomorskim to wyjątkowo skuteczny sposób ocieplania budynków, umożliwiający dotarcie do najmniejszych zakamarków. Pozwala na wykonanie trwałego i odpornego na czynniki zewnętrzne ocieplenia i umożliwia mieszkańcom przebywanie w komfortowych warunkach, mimo niewysokich rachunków za ogrzewanie. Pianka PUR to jednolity i szczelny materiał niewymagający łączeń, dzięki temu nie tworzą się mostki termiczne, prowadzące do niekontrolowanej utraty ciepła.

Izolacja natryskowa pomorskie – ocieplenie domu i poddasza cena za m2 

Ocieplenie wykonane pianką poliuretanową otwartokomórkową w województwie pomorskim od ok. 56 zł brutto/mkw. do 131 zł brutto/mkw. 15 cm to koszt ocieplenia pianą wyniesie ok. 56 zł brutto/mkw. Najpopularniejsza warstwa pianki PUR 20-25 cm to wydatek rzędu 75-94 zł brutto/mkw. W przypadku ocieplenia o grubości 30-35 cm, należy się liczyć z kosztem od 112-131 zł brutto/mkw. 

Izolacja pianką zamkniętokomórkową w woj. pomorskim – cena za m2 

Cena ocieplania pianką PUR zamkniętokomórkową w województwie pomorskim zaczyna się od ok. 82 zł brutto/mkw. do 246 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy piany 4 cm, cena ocieplenia pianą PUR wyniesie ok. 82 zł brutto/mkw. Docieplenie 6-8 cm to wydatek rzędu około 123-164 zł brutto/mkw. Na warstwę piany zamkniętokomórkowej o grubości 10-12 cm, wydamy około 205-246 zł brutto/mkw. 

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Izolacja natryskowa pomorskie – piana otwartokomórkowa. Ile za 100-metrowe poddasze w 2024 r. 

Ocieplanie pianą PUR otwartokomórkową standardowego poddasza lub stropu o powierzchni 100 mkw., na terenie województwa pomorskiego, wyniesie około: 

Pianka zamkniętokomórkowa woj. pomorskie. Posadzka do ocieplenia ok. 100 m2 jaka cena? 

Ocieplenie pianą PUR zamkniętokomórkową dachu, fundamentów lub podłogi o powierzchni ok. 100 mkw., na terenie województwa pomorskiego, wynosi: 

Cena zawiera koszt piany, doprowadzenia prądu i usługi wykonania ocieplenia natryskowego przez Certyfikowanego Wykonawcę. Ceny przedstawiają orientacyjne koszty natrysku pianą PUR w województwie pomorskim i dotyczą prac o przeciętnym stopniu skomplikowania. Do cen netto należy doliczyć podatek VAT – 8%. Po wykonaniu natrysku pianą PUR udzielana jest 25-letnia gwarancja. Korzystając z usług Najlepszej Izolacji, niezależnie od tego czy mieszkasz w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie czy Pruszczu Gdańskim, możesz liczyć na tą samą cenę za ocieplenie domu pianką. Współpracujemy z kilkudziesięcioma Certyfikowanymi Wykonawcami izolacji natryskowej PUR i działamy w całym kraju.

Planujesz izolację swojej inwestycji?

Skontaktuj się z nami!

Nasz doradca wyceni, pomoże dobrać parametry piany do potrzeb Twojego domu oraz znajdzie najlepszego wykonawcę w Twojej okolicy.

Porady dotyczące najlepszych fachowców od dociepleń z województwa pomorskiego 

Certyfikowani wykonawcy Najlepszej Izolacji w województwie pomorskim są gwarancją dobrze wykonanej pracy i skutecznego ocieplenia budynku pianką PUR. Trwałość i skuteczność izolacji zapewniają wysokiej jakości materiały stosowane do izolacji. Pracownicy posiadają odpowiednie doświadczenie i szkolenia, które potwierdzają ich kwalifikacje do wykonywania tego rodzaju usług. Potwierdzeniem efektywnej pracy są opinie zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług firmy. 

Najlepsza Izolacja – Certyfikowani wykonawcy piany PUR współpracują tylko z wyspecjalizowanymi firmami, wyposażonymi w markowy sprzęt do aplikacji piany PUR. Wykonują między innymi: 

Czym jest pianka poliuretanowa? 

Piana poliuretanowa popularnie nazywana pianką PUR to wysokiej jakości materiał, powstały w wyniku połączenia poliolu z izocyjanianem. Pianka PUR występuje w wielu odmianach, dzięki temu jest uniwersalna i można ją dopasować do różnych potrzeb. Piana poliuretanowa dzieli się na: 

Piana poliuretanowa nie pyli się, nie posiada zapachu, jest przyjazna dla alergików. Pianka PUR otwartokomórkowa przypomina lekką paroprzepuszczalną gąbkę, cechuje ją wysoka termoizolacyjność i sprężystość. Dzięki temu nadaje się do ociepleń konstrukcji, które mogą z czasem zmieniać swój kształt, jak np. drewno. Pianka PUR zamkniętokomórkowa charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na działanie wilgoci, dlatego jest stosowana w miejscach narażonych na jej występowanie. Ma ona strukturę mikroskopijnych zamkniętych pęcherzyków. Znakomite właściwości termoizolacyjne i wyjątkowa lekkość piany poliuretanowej zamkniętokomórkowej sprawiają, że jest często wykorzystywana do ocieplenia budynków na zewnątrz. 

Izolacja natryskowa pomorskie – czy warto ocieplić dom pianą poliuretanową? 

Ocieplanie domu pianą poliuretanową sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. W chłodniejsze dni wnętrza są chronione przed wydostaniem się ciepła na zewnątrz, a latem przed nadmiernym nagrzaniem. Pianka PUR charakteryzuje się prostotą wykorzystania, jest lekka, jej montaż polega na rozpyleniu materiału na konkretnej powierzchni, bardzo szybko wypełnia ona wszystkie szczeliny i twardnieje. Cały proces ocieplania przebiega dużo szybciej niż w przypadku innych materiałów. Certyfikowani wykonawcy Najlepszej Izolacji w pomorskim nie mają najmniejszego problemu z aplikacją ocieplenia w ciasnych miejscach, gdzie jest ryzyko występowania mostków termicznych i pod skosami, np. na poddaszu. 

Ile zaoszczędzimy na rachunkach, ocieplając dom pianą poliuretanową? 

Ocieplając 200 metrowe poddasze pianką poliuretanową, wystarczy jeden dzień i izolacja jest gotowa. Położenie wełny lub styropianu zajmuje kilka dni. Pianka PUR jest nakładana w sposób ciągły bez widocznych przerw między łączeniami, skuteczność takiego ocieplenia pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie domu nawet do 40%. Pianka poliuretanowa ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła (lambda), co oznacza, że bardzo dobrze izoluje przed zimnem. 

Jaka grubość ocieplenia pianką PUR jest odpowiednia? 

Obecnie współczynnik przenikania ciepła U<0,15 W/m2K. Grubość pianki PUR 25 cm pozwala na spełnienie WT2021. Warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych czynników wpływających na grubość pianki PUR, np. dom pasywny będzie wymagał innej grubości pianki niż standardowy dom rodzinny z dachem kopertowym. 

Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji! 

Najlepsza Izolacja zapewnia 25 lat gwarancji na piśmie. W tym okresie produkt nie zmieni swoich właściwości izolacyjnych, a dom będzie skutecznie chroniony przed ciepłem i zimnem. Pianka PUR charakteryzuje się również bardzo dobrą przyczepnością, można ją nanosić na różne materiały, takie jak drewno, płyty drewnopochodne, blachę, stal, papę, styropian, dachówkę, tworzywa sztuczne. W piance nie zagnieżdżają się ptaki, gryzonie ani zwierzęta futerkowe. Pianka nie pyli i nie wydziela żadnych szkodliwych dla zdrowia oparów. 

Czy można ocieplić budynek pianką PUR korzystając z programu Czyste Powietrze? 

Tak. Korzystając z programu Czyste Powietrze można uzyskać wsparcie. Prace mogą dotyczyć termomodernizacji domu za pomocą pianki PUR. Więcej na ten temat znajduje się w naszym artykule, dotyczącym programu Czyste Powietrze. Firma Najlepsza Izolacja oferuje też bezpłatny pomiar i wycenę prac dociepleniowych.  

Czy pianka PUR niszczy drewno? 

Pana poliuretanowa otwartokomórkowa ma właściwości paroprzepuszczalne, jest odporna na działanie grzybów i pleśni. Z tego względu warto zaznaczyć, że nie powoduje ona butwienia drewna, a suche elementy otoczone izolacją cieplną na pewno nie będą ulegać próchnicy. Szczelna struktura pianki chroni drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci, której następstwem może być pleśń. Izolacja przy pomocy pianki PUR jest dobrym rozwiązaniem, kiedy trzeba wyciszyć hałas, jest często stosowana w studiach nagrań, salach multimedialnych i studiach filmowych. 

Co jest lepsze wełna mineralna czy pianka PUR? 

Dzięki swoim zaletom zastosowanie pianki PUR o tej samej grubości co wełny mineralnej daje o wiele lepsze efekty termoizolacyjne. Pianka ma o wiele niższy współczynnik przenikalności cieplnej lambda, wynosi on 0,022-0,038 W/mK, w przypadku wełny mineralnej jest to 0,032-0,045 W/mK. Obliczono, że 1 cm pianki PUR odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej, z tego względu pianka jest lepszym materiałem termoizolacyjnym. To co przemawia na korzyść piany, to jednolita powłoka izolacji. Nanosząc materiał metodą natryskową, unikamy mostków termicznych czyli miejsc szczególnie narażonych na utratę ciepła.  

FAQ

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR.