Świętokrzyskie

Pianka PUR świętokrzyskie- ekologiczne ocieplenie twojego domu!

Piana PUR Świętokrzyskie. Zatrzymaj ciepło w domu na przynajmniej 25 lat! Wykonaj ocieplenie swojego domu przy pomocy pianki PUR i sprawdź, o ile zmniejszą się twoje rachunki za ogrzewanie!

Cena za 1 mkw. piany otwartokomórkowej w woj. Świętokrzyskim 2024 r. 

Cena ocieplania pianką poliuretanową otwartokomórkową w województwie świętokrzyskim zaczyna się od ok. 56 zł brutto/mkw. do 131 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy 15 cm, cena ocieplenia pianą wyniesie ok. 56 zł brutto/mkw. Najpopularniejsza warstwa pianki 20-25 cm to wydatek na poziomie 75-94 zł brutto/mkw. Najgrubsze warstwy 30-35 cm zaczynają się od 112-131 zł brutto/mkw. 

Cena za 1 mkw. piany zamkniętokomórkowej w woj. Świętokrzyskim 2024 r. 

Cena ocieplania pianką poliuretanową zamkniętokomórkową w województwie świętokrzyskim wynosi od ok. 82 zł brutto/mkw. do 246 zł brutto/mkw. Za warstwę około 4 cm, cena ocieplenia pianą PUR wyniesie ok. 82 zł brutto/mkw. Izolacja poliuretanowa o grubości 6-8 cm to wydatek rzędu około 123-164 zł brutto/mkw. Na najgrubszą warstwę piany zamkniętokomórkowej o grubości 10-12 cm, wydamy od 205-246 zł brutto/mkw. 

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Cena ocieplenia 100 mkw. pianą PUR otwartokomórkową w województwie świętokrzyskim w 2024 roku 

Ocieplanie pianą PUR otwartokomórkową standardowego poddasza lub stropu o powierzchni 100 mkw., na terenie województwa świętokrzyskiego, wyniesie około: 

Cena ocieplenia 100 mkw. pianą PUR zamkniętokomórkową w województwie świętokrzyskim w 2024 roku 

Ocieplenie pianą PUR zamkniętokomórkową dachu, fundamentów lub podłogi o powierzchni ok. 100 mkw., na terenie województwa świętokrzyskiego, wynosi: 

Powyżej mogą się Państwo zapoznać z uśrednionymi kosztami natrysku pianą poliuretanową w województwie świętokrzyskim w 2024 roku. Ceny dotyczą prac o przeciętnym stopniu skomplikowania. Do podanych cen netto należy doliczyć 8% podatku VAT. 

W cenach zawarto koszt materiału – piany poliuretanowej nowej generacji PURTECO, doprowadzenia prądu oraz usługi wykonania ocieplenia natryskowego przez Certyfikowanego Wykonawcę Najlepszej Izolacji. Pracujemy na najwyższej jakości agregatach do piany amerykańskiej firmy Graco. Po wykonaniu prac dostaną Państwo pisemną, 25-letnią gwarancję na niezmienność parametrów piany.

Planujesz izolację swojej inwestycji?

Skontaktuj się z nami!

Nasz doradca wyceni, pomoże dobrać parametry piany do potrzeb Twojego domu oraz znajdzie najlepszego wykonawcę w Twojej okolicy.

Ciepły dom to priorytet w obecnych czasach. Wraz ze wzrostem cen ogrzewania Polacy coraz częściej rozglądają się za sposobami pozwalającymi na redukcje kosztów ponoszonych w sezonie grzewczym. Poza zamianami związanymi ze źródłem ogrzewania, warto zastanowić się nad termomodernizacją domu. Zapewnienie odpowiedniej izolacji pozwoli zachować ciepło wewnątrz naszego mieszkania. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów izolacyjnych jest pianka PUR. Czym jest ten innowacyjny materiał? Jakie są jego właściwości i zalety? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule. 

Jak działa i czym jest pianka poliuretanowa? 

Pianka poliuretanowa jest nowoczesnym materiałem izolacyjnym nakładanym natryskowo na praktycznie każdą powierzchnię. Jest to materiał powstały z połączenia izocyjanianu i poliolu, co zapewnia bardzo niski współczynnik przepuszczalności ciepła. Sama pianka nakładana jest przez certyfikowanych wykonawców, specjalizujących się w izolacji termicznej budynków. Do największych zalet pianki PUR należą: 

Mimo że najczęściej spotyka się poddasze ocieplone pianą PUR, to materiał ten może być wykorzystany w praktycznie każdym miejscu wymagającym ocieplenia. Szerokie zastosowanie pianki sprawia, że Certyfikowani WykonawcyNajlepszej Izolacji w województwie świętokrzyskim wykonują wszystkie możliwe typy izolacji. Warto również pamiętać, że izolacja akustyczna pianą PUR jest skutecznym rozwiązaniem w redukcji hałasu.  

Jaka grubość izolacji pianką PUR jest odpowiednia?  

Wymagana grubość pianki PUR uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim musimy zdefiniować, co będziemy izolować i w jakim stopniu jest to konieczne. Dodatkowo musimy zdecydować się na rodzaj pianki, możemy wybierać pomiędzy pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową. Mimo że przy piance otwartokomórkowej warstwa izolacji musi być grubsza, to i tak jest ona znacznie mniejsza niż w przypadku styropianu lub wełny mineralnej.   

Ile można zaoszczędzić, ocieplając dom pianką poliuretanową?  

Wybierając piankę PUR, możemy zaoszczędzić znaczne środki związane z kosztami ogrzania budynku w sezonie grzewczym. Badania dowodzą, że zła izolacja poddasza odpowiada za utratę ciepła rzędu 30%, co niekorzystnie wpływa na kondycje naszych portfeli. Pianka PUR dzięki swoim właściwością izolacyjnym, może pomóc zmniejszyć koszty ogrzewania od 25% do nawet 40% miesięcznie. Dzięki temu całe ocieplenie dachu pianą PUR staje się inwestycją, która zwraca się już po kilku latach.  

Najlepsza Izolacja – Certyfikowani wykonawcy piany PUR w województwie świętokrzyskim 

Pianka poliuretanowa jest materiałem, który powinien być nakładany przez certyfikowanych monterów izolacji natryskowej. Tylko doświadczeni pracownicy, posiadający odpowiednie uprawnienia są w stanie wykonać ocieplenie poprawnie. Korzystając z usług certyfikowanych ekip montażowych uzyskujemy gwarancje niezmienności właściwości izolacyjnych na najbliższe 25 lat. Dzięki temu możemy być spokojni o jakość naszej ocieplenia domu.  

Jak rozpoznać dobrą firmę od ocieplenia pianką PUR? 

Wraz ze wzrostem zainteresowania ociepleniami pianką PUR zwiększyła się liczba firm oferujących takie usługi. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy jest w stanie wykonać ocieplanie stropu pianą PUR lub Izolacje natryskowe obiektów rolniczych i zbiorników. Niezbędna jest do tego odpowiednia wiedza i doświadczenia. Naturalnie wymagany jest również dostęp do odpowiednich maszyn umożliwiających pracę. Wybierając naszą firmę, każdy klient może liczyć na opinie i porady najlepszych fachowców z województwa świętokrzyskiego. Współpracujemy tylko z certyfikowanymi wykonawcami, co stanowi podstawę do 25-letniej gwarancji udzielanej na każdą wykonaną izolacje.  

Czy warto ocieplić dom pianką poliuretanową w woj. świętokrzyskim? 

Wskazują na to wymienione właściwości pianek poliuretanowych. Ile można zaoszczędzić ocieplając dom pianką poliuretanową? Będzie to nawet 40%. Można ponadto obniżyć koszty utrzymania temperatury w budynku i przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego. Znajdź już dziś najlepsze oferty na ocieplanie poddaszy i umów się na bezpłatny pomiar!

Korzystając z naszych usług, niezależnie od miejsca zamieszkania np. Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Jędrzejów czy Starachowice, oferujemy tą samą, stałą cenę za ocieplenie domu pianką PUR. Współpracujemy z kilkudziesięcioma Certyfikowanymi Wykonawcami izolacji natryskowej PUR i działamy na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami i zapytaj o dodatkowe korzyści np. zniżkę na ubezpieczenie domu w Compensa Polska. 

Zapraszamy również do naszych placówek stacjonarnych – ponad 130 punktów czeka na Ciebie! Znajdź na mapie placówkę Najlepszej Izolacji, położoną najbliżej swojego miejsca zamieszkania. 

FAQ

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR. 

Znajdź autoryzowanego wykonawcę Najlepszej Izolacji na terenie województwa świętokrzyskiego. 

Nasza firma współpracuje tylko z autoryzowanymi wykonawcami izolacji pianką PUR, co daje pełną gwarancję na jej wytrzymałość i właściwości izolacyjne. Nasi pracownicy wykonują ocieplenia takich elementów jak:  

Dzięki wieloletniej współpracy z instalatorami pianki PUR jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze oferty na ocieplanie poddaszy w województwie świętokrzyskim. Nasz zespół zajmuje się kompleksowo całym procesem termomodernizacji od pomiarów i wyceny po finalny montaż pianki PUR. Każdy zespół wykorzystuje markowy sprzęt do wykonywania montażu pianki PUR, co zapewnia najwyższą jakość usługi. Działamy na terenie całego kraju, pomagając naszym klientom zatrzymać ciepło w domu. 

FAQ

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR.