Izolacja domów pianą PUR Śląsk

Ocieplanie Pianką PUR Śląskie

Izolacja domów pianą PUR Śląsk, to sposób na izolację termiczną oraz czystsze powietrze. Zwiększ swój komfort termiczny i sprawdź, jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Jaka jest cena 1 mkw. piany otwartokomórkowej? Cennik – Śląsk 2024 r. 

Izolacja domów pianą PUR Śląsk – cena pianą otwartokomórkową waha się od ok. 56 zł brutto/mkw. do 131 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy 15 cm, koszt ocieplenia pianą wyniesie ok. 56 zł brutto/mkw. Najpopularniejsza warstwa 20-25 cm to wydatek rzędu 75-94 zł brutto/mkw. Na najgrubszą warstwę 30-35 cm decydują się np. właściciele domów energooszczędnych lub pasywnych i w tym wypadku, należy się liczyć z kosztem od 112-131 zł brutto/mkw. 

Koszt 1 mkw. piany PUR zamkniętokomórkowej na Śląsku – aktualna cena na rok 2024 

Izolacja domów pianą PUR Śląsk – koszt izolacji pianką poliuretanową zamkniętokomórkową waha się od ok. 82 zł brutto/mkw. do 246 zł brutto/mkw. W przypadku warstwy 4 cm, cena ocieplenia pianą PUR wyniesie ok. 82 zł brutto/mkw. Docieplenie warstwą 6-8 cm to wydatek rzędu około 123-164 zł brutto/mkw. Na warstwę piany zamkniętokomórkowej o grubości 10-12 cm, wydamy około 205-246 zł brutto/mkw. 

Cennik Piana poliuretanowa otwartokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
15 cmindywidualnieindywidualne
20 cm69,44 zł/m275 zł/m2
25 cm87,04 zł/m294 zł/m2
30 cm103,70 zł/m2112 zł/m2
35 cm121,30 zł/m2131 zł/m2

Zastosowanie
Izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków mieszkalnych. Ocieplenia poddaszy, ścian i stropów.

Polecane produkty
Piany otwartkomórkowe PURTECO: PSO 6; PURTECO PSO 7; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,0369 – 0,0380 W/m∙K, 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR otwartokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Stopień skomplikowania prac – normalny (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie.

Cennik Piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Grubość warstwyCena
netto
Cena
brutto
4 cm75,93 zł/m282 zł/m2
6 cm113,89 zł/m2123 zł/m2
8 cm151,85 zł/m2164 zł/m2
10 cm189,81 zł/m2205 zł/m2
12 cm227,78 zł/m2246 zł/m2

Zastosowanie
Ocieplenia zewnętrzne i wewnętrzne dachów, fundamentów, stropów w budynkach mieszkalnych, izolacje budynków przemysłowych, obiektów rolniczych i sportowych.

Polecane produkty
Piany PUR zamkniętokomórkowe: PURTECO PSC 35; PURTECO PSC 50; Współczynnik przenikania ciepła λ = 0,025 – 0,030 W/m∙K; 25 lat gwarancji na niezmienność parametrów;

Informacje dodatkowe
Uśredniony koszt natrysku pianą PUR zamkniętokomórkową w budynku mieszkalnym. Podane ceny, dotyczą powierzchni prac powyżej 100 mkw. Normalny stopień skomplikowania prac (niewielka ilość okien do zabezpieczenia, brak konieczności stosowania specjalistycznych rusztowań). Doprowadzenie prądu w cenie. Budynki inne niż mieszkalne objęte są 23% stawką VAT.

Przykład 1: Izolacja domów pianą PUR Śląsk. Jaka jest cena wykonania izolacji natryskowej pianą PUR otwartokomórkową w województwie śląskim w 2024 roku – powierzchnia prac 100 mkw. 

Ocieplanie pianą PUR otwartokomórkową standardowego poddasza lub stropu o powierzchni 100 mkw., na terenie Śląska – np. w Katowicach, Częstochowie czy Rybniku, wyniesie około: 

Przykład 2: Izolacja domów pianą PUR Śląsk – jaki jest koszt ocieplenia budynku pianką zamkniętokomórkową w województwie śląskim w 2024 roku – powierzchnia prac 100 mkw. 

Ocieplenie pianą PUR zamkniętokomórkową dachu, fundamentów lub podłogi o powierzchni ok. 100 mkw., na terenie aglomeracji górnośląskiej wynosi: 

Cennik ocieplenia pianą PUR jest aktualny na rok 2024 (może ulec zmianie). Powyżej zamieściliśmy uśrednione koszty natrysku pianą poliuretanową w województwie śląskim. Podane ceny, dotyczą prac o przeciętnym stopniu skomplikowania. Do cen netto należy doliczyć podatek VAT, który wynosi obecnie 8%. W cenie zawarto koszt materiału, doprowadzenia prądu i usługi wykonania ocieplenia pianą poliuretanową marki Purteco przez Certyfikowanego Wykonawcę Najlepszej Izolacji. Już po wykonaniu prac dostaną Państwo 25-letnią gwarancję na niezmienność parametrów piany. Gwarancja jest wystawiana pisemnie. Cenniki ocieplenia pianką poliuretanową, które można znaleźć w internecie, w różnych regionach Polski, mogą być zróżnicowane. Jednak korzystając z naszych usług, niezależnie od tego czy mieszkasz w Katowicach, Częstochowie, Rybniku czy w innej miejscowości aglomeracji śląskiej, możesz liczyć stałą cenę za ocieplenie domu pianką PUR. Działamy na terenie całej Polski i współpracujemy z kilkudziesięcioma Certyfikowanymi Wykonawcami izolacji natryskowej PUR.

Planujesz izolację swojej inwestycji?

Skontaktuj się z nami!

Nasz doradca wyceni, pomoże dobrać parametry piany do potrzeb Twojego domu oraz znajdzie najlepszego wykonawcę w Twojej okolicy.

Właściwości pianki PUR – czym jest i jakie ma zastosowania? 

Piany poliuretanowe są to materiały termoizolacyjne, które powstają poprzez zmieszanie poliolu i izocyjanianu. Choć w budownictwie są wykorzystywane od lat 70., polski rynek zaczęły podbijać dopiero kilka lat temu. Właściciele domów, deweloperzy oraz firmy, które ocieplają swoje hale magazynowe czy produkcyjne, decydują się na ten materiał z kilku powodów: 

Poliuretan wykorzystywany jest m.in. w budownictwie, lotnictwie, tapicerstwie, pracach uszczelniających, izolowaniu cieplnym budynków czy instalacji rurociągowych. 

Izolacja domów pianą PUR Śląsk. Czy warto ocieplać dom pianką poliuretanową na Śląsku i w okolicach? 

Izolacja fundamentów oraz ocieplenie dachu czy stropu pianą PUR na terenie Śląska, to sprawdzone sposoby na zredukowanie wartości przenikania ciepła z budynku do otoczenia zewnętrznego. Właściwości izolacyjne pianki PUR wynikają z jej charakterystyki materiałowej. Posiada ona dużą gęstość i wytrzymałość, zapewniając wysoką wartość utrzymywania się ciepła. Wysokojakościowa pianka PUR jest także świetnym izolatorem akustycznym. Ważnym parametrem pianki, który wyróżnia ją na tle innych (tradycyjnych) metod ociepleń, jest zniwelowanie ryzyka tworzenia się mostków termicznych. 

Podstawowe różnice pomiędzy pianą otwartokomórkową i zamkniętokomórkową 

Istnieje podział na pianę poliuretanową: 

Piana otwartokomórkowa posiada porowatą strukturę, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką elastycznością i niewielkim ciężarem. To znakomity materiał, który może posłużyć do wyciszania ścian wewnętrznych budynku i poddasza. Pianę PUR z otwartymi komórkami rzadziej stosuje się w przypadku izolowania miejsc narażonych na wilgoć. Z kolei piany zamkniętokomórkowe są bardziej zwarte i sztywne, co pozwala na skuteczne ocieplanie dachu od zewnątrz, fundamentów, hal i magazynów. 

Izolacja domów pianą PUR Śląsk – jaka grubość izolacji pianką PUR jest odpowiednia? 

Grubość zastosowanej warstwy izolującej PUR zależy m.in. od jej rodzaju oraz planowanego współczynnika przenikania ciepła. Standardowym wyborem od wielu lat była grubość ok. 15-20 centymetrów piany. Od 2021 roku, po zmianie wytycznych technicznych, przyjmuje się inny współczynnik (U=0,15). Ocieplanie poddasza pianą PUR powinno posiadać ok. 25 centymetrów, co pozwala na osiągnięcie optymalnej izolacyjności cieplnej dla całej konstrukcji. Wskazówka dotycząca tworzenia warstwy jest jednak subiektywna i zależy także od innych czynników. Grubość izolacji może być równie dobrze większa, nawet do 30-35 cm, w przypadku budynków energooszczędnych czy pasywnych. 

Trwałość pianki – ile wynosi gwarancja na pianę PUR?

Termoizolacja pianą PUR obiektów przemysłowych i mieszkalnych zapewnia pożądane właściwości termoizolacyjne i wygłuszające. Nie może zatem dziwić fakt, iż jest to jedna z najchętniej wykorzystywanych przez mieszkańców województwa śląskiego metod ochrony budynku przed nadmierną utratą ciepła. Duża konkurencyjność na rynku wykonawstwa ociepleń sprawia, że producenci prześcigają się w proponowaniu coraz bardziej udoskonalonych materiałów izolacyjnych. Autoryzowany wykonawca Najlepszej Izolacji jest w stanie wykonać ocieplenie nie tylko skutecznie, ale także zapewnić po całym procesie długotrwały okres gwarancyjny – 25 lat gwarancji na piśmie. 

Certyfikowani wykonawcy ociepleń PUR w województwie śląskim – najlepsze oferty na ocieplenie poliuretanowe. 

Doceniasz korzyści, jakie może Ci dać izolacja stropu drewnianego, czy izolacja posadzki pianą PUR? Jeśli tak, to z pewnością szukasz sposobów na ograniczenie ryzyka związanego z planowaną inwestycją dociepleniową. Na niniejszej stronie polecamy tylko renomowanych wykonawców ociepleń PUR w województwie śląskim. Przedstawiamy propozycje współpracy z fachowcami, którzy do swoich działań wykorzystują sprawdzone, atestowane materiały poliuretanowe marki Purteco oraz najwyższej jakości agregaty do piany PUR amerykańskiej firmy Graco. 

Zastanawiasz się, jak przebiegają izolacje PUR obiektów sportowych, szkół czy budynków mieszkalnych? Zawsze jest to działanie profesjonalnego zespołu specjalistów, których wiedza i doświadczenie na przeprowadzenie nawet największych realizacji. Wyszukując najlepszych ofert w województwie śląskim możesz zyskać pewność, że wybrana firma kompleksowo podejdzie do procesu realizacji ociepleń pianą PUR w Twoim domu. Szukasz ekipy, która wykona izolacje dla przemysłu i rolnictwa? Tutaj również ją znajdziesz. 

Izolacja domów pianą PUR Śląsk i w pozostałe regiony Polski 

Metr kwadratowy docieplenia pianką poliuretanową wynosi zazwyczaj od 65 zł netto w przypadku warstwy 15 cm i od 100 zł netto za grubość 25 cm. Szczegółowa cena poszczególnych usług różni się w zależności od wielu czynników, w tym m.in.: 

Ocieplanie hal produkcyjnych ze względu na ich rozmiar będzie sumarycznie droższym procesem, ale im większa ilość prac, tym większa jest możliwość negocjacji ceny jednostkowej za metr. Koszt wykonania ocieplenia pianą PUR różni się także ze względu na rodzaj wykorzystanego materiału – piany zamkniętokomórkowe są droższe od otwartokomórkowych ale ze względu na niższą lambdę materiału (czyli współczynnik przenikania ciepła), potrzebna jest cieńsza warstwa. 

Czy warto ocieplić dom pianką PUR na Śląsku? 

Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Wymienione wyżej właściwości pianek poliuretanowych temu dowodzą. Ocieplenie poddasza lub stropu pianą poliuretanową zapewni nie tylko komfort mieszkańcom, ale również realne oszczędności. Ile można zaoszczędzić na rachunkach ocieplając dom pianką PUR? Mówimy o obniżce rzędu nawet 40%!. Można ponadto zmniejszyć koszty utrzymania temperatury w budynku i przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego

Przeczytaj równieżartykuł o cenie ocieplenia pianą PUR.

Więcej specjalistów od ocieplania poddaszy z województwa śląskiego 

Jesteś mieszkańcem województwa śląskiego i szukasz specjalistów, którzy zrealizują prace dociepleniowe pianką PUR? Spójrz koniecznie na przygotowaną przez nas mapę, na której odszukasz fachowców, blisko swojego miejsca zamieszkania lub zadzwoń na naszą infolinię i dowiedz się wszystkiego podczas jednej rozmowy. Jeśli interesuje Cię izolacja obiektów rolniczych, czy izolacja magazynu zbożowego, u nas znajdziesz firmy dociepleniowe, które realizują swoje prace na Śląsku, nieopodal miejsca Twojego gospodarstwa rolnego. W prosty sposób uzyskasz kontakt do autoryzowanego przedstawiciela Najlepszej Izolacji. Możesz wysłać do nas zapytanie o izolacje natryskowe obiektów rolniczych i zbiorników, albo o ocieplanie PUR budynków mieszkalnych – przejdź do formularza. 

Ocieplenie hali blaszanej w Katowicach, Częstochowie, Rybniku i Bielsko-Białej 

Ocieplanie stropu pianą PUR wykonuje się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także przechowalniach przemysłowych, obiektach magazynowych, chłodniach i szeregu innych miejsc. Piana PUR na halę blaszaną to kolejny znany i doceniany sposób na ocieplanie hal przemysłowych. W Katowicach, Częstochowie, Rybniku i Bielsko-Białej – czyli w dużych ośrodkach miejskich województwa – występuje duży popyt na usługi dociepleniowców PUR. Wyszukaj autoryzowanego wykonawcę Najlepszej Izolacji i sprawdź cenę. 

Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa śląskiego 

Specjaliści zajmujący się ocieplaniem budynków przy użyciu poliuretanu, wskazują na szereg korzyści związanych z zainwestowaniem w tego typu usługę. Przede wszystkim, według fachowców to jeden z najlepszych sposobów na domowe oszczędności. Izolacja cieplna pozwala zredukować koszty wydatkowane na energię nawet o kilkadziesiąt procent! 
Co ważne, dzięki izolacji pianką PUR można nie tylko uniknąć utraty ciepła zimą, ale również przegrzania pomieszczeń latem. Inwestorzy docenią także zalety związane z potencjalnym zyskiem w przyszłości. Docieplenie dachu pianką PUR może znacznie zwiększyć wartość nieruchomości na rynku sprzedażowym. 

Ocieplanie poddaszy w innych województwach 

Ponad połowa domów w Polsce wymaga przeprowadzenia prac dociepleniowych. Jednym z realizowanych przez nas zadań jest izolacja dachu płaskiego, a także izolacja termiczna i akustyczna stropu. W całej Polsce prócz termoizolacji domów prywatnych, wykonujemy również izolacje PUR obiektów sportowych, hal przemysłowych i budynków użytkowych. Z naszej wiedzy wynika, że popyt na usługi fachowców z tej dziedziny, utrzymuje się na wysokim poziomie we wszystkich województwach. Dlatego też przygotowaliśmy dla naszych Klientów spis naszych punktów stacjonarnych na terenie całego kraju, w formie interaktywnej mapy dla każdego województwa. Jeśli interesują Cię usługi w innej lokalizacji, bez problemu wyszukasz je na naszej stronie. 

Jak rozpoznać dobrą firmę od ocieplenia pianką PUR? 

Dobra firma to taka, która posiada rekomendacje, portfolio oraz usystematyzowaną propozycję współpracy. Istotne jest, aby przedsiębiorstwo zatrudniało prawdziwych fachowców, dla których ocieplenia są chlebem powszednim. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem prac termoizolacyjnych, prześlij zapytanie o cennik. Wystarczy, że skorzystasz z formularza – zamów indywidualną wycenę. 

Izolacja domów pianą PUR na Śląsku – ciekawostki 

Izolacja domów pianą PUR na Śląsku – podsumowanie

Ocieplanie poddasza pianą PUR zyskało swoją popularność dzięki wyjątkowym własnością izolacyjnym materiału poliuretanowego. Po pierwsze, zadowalający współczynnik przewodzenia ciepła, po drugie optymalna gęstość pozorna i po trzecie, wytrzymałość, sprawiają, że pianka PUR może być stosowana do pokrywania wszystkich współcześnie eksploatowanych rodzajów dachów. Sprawdź cenionych wykonawców Najlepszej Izolacji w województwie śląskim! 

FAQ

Nie – piany są samogasnące, a po zabudowaniu przegrody ich odporność ogniowa znajduje się w klasie REI 30. Czy piana PUR niszczy drewno? Również nie. Trzeba pamiętać, że pianka otwarto-komórkowa to materiał paroprzepuszczalny, odporny na działanie pleśni i grzybów, w pełni bezpieczny dla środowiska i człowieka. 

Pianka PUR jest niezwykle trwała i wytrzymała – 25 lat gwarancji, odporna na temperatury, wodoszczelna i neutralna dla środowiska oraz człowieka. Zapewnia dobrą izolację akustyczną. Zapewnia komfort termiczny zimą i latem. 

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest korzystne ze względu na znakomite parametry termoizolacyjne, a także z uwagi na możliwość zaoszczędzenia na rachunkach i zmniejszenia śladu węglowego. 

Oczywiście, każdy z wymienionych materiałów posiada swoje zalety. Pianka PUR wyróżnia się jednak najlepszymi właściwościami, zapewnia lepszą szczelność i izolacyjność akustyczną, a także sprawdza się przy likwidowaniu mostków termicznych. Warto mieć na uwadze, że 1 cm piany otwarto-komórkowej odpowiada 1,8 cm wełny mineralnej. Trzeba liczyć się z tym, że pianka PUR sprawdzi się lepiej w przypadku likwidacji mostków termicznych – newralgicznych punktów budynku, przez które ciepło z wewnątrz przenika na zewnątrz. Ocieplanie styropianem wiąże się z kolei z gorszymi właściwościami hydroizolacyjnymi i akustycznymi niż pianka, styropian jest też mniej szczelny. Opinie i porady najlepszych fachowców z województwa dolnośląskiego pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Należy korzystać jedynie z usług certyfikowanych i akredytowanych wykonawców izolacji natryskowych. Fachowcy muszą używać najlepszych, profesjonalnych materiałów i sprzętów oraz pracować według najbardziej wyśrubowanych procedur BHP. Zatrzymaj ciepło w domu – 25 lat gwarancji pisemnej dostaniesz jedynie u certyfikowanego wykonawcy. Pamiętaj, że pomóc może Ci Najlepsza Izolacja – certyfikowani wykonawcy piany PUR.